Bayburt’ta düşünce keyfini füru çıkardı

Bayburt’ta us keyfini kollar çıkardı

BAYBURT – Karın keyfini sevimsiz havaya aldırış etmeden kızak ve poşetlerle kayarak gönüllerince eğlenen çocuklar çıkardı.

Bayburt’ta 2 gündür aralıklarla devam eden kar yağışının arkası sıra kollar kendilerini hariç attı. Mahalle ve sokak aralarında buldukları poşetlerle, plastik şişelerle kayarak ahenkli ilk kânun nâkil kollar, gönüllerince eğlendiler. Kar yağışına sevinen ayrıntılar detaylı bir aradan sonraları ocak punt düşünülerek devre tatilinde kızaklarıyla, poşetleriyle kaymanın keyfini doyasıya yaşadılar.

Sokakta buldukları köpeğe ‘Esrar’ ismini veren ve aileleri nezdinde köpeği sahiplenen ayrıntılar bütün alay malay antipatik havaya aldırış etmeden gönüllerince eğlenmeyi bildiler. Karda kayan çocuklara eşlik fail ilişkin bacanak Duman ise çocukların kucağında kızak keyfi yaptı. Evlerinin arkasında mevcut yalman yolu kayarak kendilerince kayak pisti haline getiren çocukların eğlenceli halleri ise mülevven görüntüler oluşturdu.

Yarıyıl tatilini okazyon bilen ve annesinden cevaz alıp kaymaya geldiğini belirten çocuklardan Eren Biber, “Okullar dinlence, biz üstelik yağan us keyfini çıkarıyoruz. Tığ kayıyoruz, köpeğimiz Kötü’bile geliyor, bize zevcelik ediyor. Tığ onu, o de bizi seviyor” dedi.

Tütün’ın kendilerini boydak bırakmadığını rapor eden ve sabahtan beri alay malay sıra geçirdiklerini belirten bir sair bala Kübra Dağ Bayır, “Kar yağdı, akıl tadını kızakla, poşetle kayarak çıkarıyoruz. Köpeğimiz Yaman da bizimle kaymayı haddinden fazla seviyor, bizi tek serbest bırakmıyor. Biz çok baziçe oynamıyoruz, sunu çok kaymayı seviyoruz” diye konuştu.

Tatil günlerini kayarak değerlendirdiklerini tamlayan çocuklardan Özgür Dağ Bayır ise, “Okulların açılmasına beş altı azıcık kaldı, okullar açılmadan karın tadını çıkarmaya çalışıyoruz. Köpeğimizle alay malay bütün oyunlar oynuyoruz, köpeğimiz bizi asla serbest bırakmıyor. Tığ bile onu gezdiriyoruz, kaymaya alay malay geliyoruz” şeklinde konuştu.

Sabahın er saatlerinde kaymaya çıkan dallar, nısfınnehar saatlerine kadar kayan füru sonrasında kartopu oynayıp, kardan âdem yaptılar. Çocukların kar keyfi ise annelerinin eve çağırmasıyla son buldu.

Share: