Besteci Öz Saygı Bıçak, kullanılmamış teklisini dinleyicilerle buluşturacak

İzmir doğumlu taze müzisyen Saygınlık Bıçak, “Waltz No. 1” adlı eskimemiş teklisiyle tamlık sayısal platformlarda yerini almaya hazırlanıyor. Neo-mutat janrda besteler üreten sanatçı, akıbet teklisinde mix ve mastering dahi dahil almak için bütün yapım aşamalarını kişi stüdyosunda kaydetti.

Tekliğin kapak tasarımında Meram Bıçak, tanıtım fotoğraflarında ise Çağlar Dursun’un imzası meydan alıyor.

Kompozitör adına 2015 yılında “Kalbim Ege’de Kaldı” ile dinleyicilerin karşısına sâdır Bıçak, 2017 yılında “Yağız Parafin Aşk” “Dayan Yüreğim” ve “Badem Şekeri” adlı diziler için müzikler besteledi. 2018 yılında ise Serkan Çağrı ve Orhan Şallıel ile birlikte “Aslan Ailem” dizisinin müzikleri üzerine çalıştı. Bu süreci 2020 yılında “Doğduğun Karı Kaderindir” ünlü dizi film izledi ve sonrasındaki süreçte “Masumlar Apartmanı” adlı dizide Kahraman Yenier’in saz ekibinde yer aldı. Bu paradigma amacıyla on iki eser besteledi. Şu anda Yenier ile “Bir Siktirici Devir Işığı” ünlü dizide çalışkan kendisine çalışmalarını sürdürüyor.

Bıçak, diziler dışında özlük özgün bestelerini da 2019 yılından bu yana özellikle dinleyicileriyle paylaşıyor. Diskografisinde kişi adını taşıyan “Onur Bıçak” ve “White Side” ünlü EP’si koyulmak üzere, “Reincartion”, “A Little Bozkır”, “Leaps”, “Instant In The Morning”, “Happy Dreams”, “Unimagined” adlı teklikleri bulunuyor. Bu çalışmalarının arasına arz bakir tekliği “Waltz No. 1” ile 25 Kasım’dahi mecmu çalgı aleti platformlarında eş anlı namına yayında olacak.

DEĞER BIÇAK KİMDİR?

Aldığı felsefe eğitimi sonrası müzikal eğitimine London College of Music’te bitmeme fail Bıçak, tıpkı zamanda piyano öğretmenliği yapıyor. Eğitmenliğinin müzikal mantalitesine değişik bire bir sağ açıklık kattığı farklı türler içerisinde gezinmesinin tıpkı sonucu kendisine karşımıza çıkıyor. “Waltz No. 1” adlı serencam çalışmasında birlikte genel alışılmış müzikalitesi süresince ayrımlı benzeri aşamaya geçiyor multidisipliner bire bir anlayışı benimsiyor.

2005 yılında geçmiş müzikal denemelerini gerçekleştiren Bıçak, evvel kompozisyonunu 2013 yılında tıpkısı monitör dizisi için yaptı. 25 Kasım’üstelik sayısal platformlarda yerini takanak teklisi “Waltz No.1” ile Bıçak, bugünkü müzikal yolculuğunun zeminini oluşturuyor.

Share: