Beynin merkezini kaplayan ur salim gözünü âmâ etti… Tutkun ameliyatla sağlığına kavuştu

Beynin merkezini kaplayan ur esen gözünü görme engelli etti… Mecbur ameliyatla sağlığına kavuştu

ELAZIĞ – Gaziantep’te işlek ve iki sene geçmiş arasında kötücül tümör tespit edilen Nahsen Nacar, bu müddet zarfına birçok otama oldu ancak serencam alamadı. Tümörden belde sıhhatli gözünü kaybeden Nacar, geldiği Elazığ’de yapılan muvaffakiyetli operasyonla sağlığına kavuştu.

Gaziantep’te durma fail Nahsen Nacar (33), kestirmece 2 sene önce yürümede çektiği yüklülük sonrası yapılan tetkiklerde beynin ‘Mezensefalon’ adı verilen bölgesinde kötü huylu ur olduğu görüldü. Bu müddet zarfında yaşadığı şehirde bir nice sefer otama olan Nacar’ın 6 ayda bire bir arasında tümörün oluştuğu tespit edildi. Nacar’ın ailesi, araştırmaları sonrası Elazığ Mediline Hastanesi Düşünce ve Asap Cerrahisi Bölümünden Op. Dr. Mehmet Koparan ile iletişime geçti. Yüksek riskli olay namına değerlendirilen Nacar, Op. Dr. Koparan ve ekibi aracılığıyla kapalı yöntemle yapılan başarılı operasyonla sağlığına kavuştu. Hekim, hastanın keyif durumunun dolgunca olduğunu söyledi.

Görme yetisi adım adım gelmeye başladı

Yapılan kalburüstü operasyonla hastanın durumunun iyiye gittiğini rapor fail Op. Dr. Mehmet Koparan, “Hastamız 2 sene önceki karın tümörü nedeniyle cerrahi müdahale geçirmiş. Fakat o ameliyattan sonradan sağlıklı gözü görme kaybına uğramıştı. Tümör esasen ağız ağıza ortada. Biz de arkadaşımızın bize bu hastayı yönlendirmesiyle ameliyata aldık. Ameliyattan ilk temel ağrısı ve başka şikayetleri mevcuttu. Başlangıçta dahi tanısı konulmuş benzeri marazlı. O görüntülemelerin üstüne biz hastayı ameliyata aldık. Ameliyattan çıktıktan sonra hastanın alışılagelen takiplerini yaptık, herhangi problemi olmadı. Sabahleyin muayenesini gene yaptık, salim gözdeki başarısız olan o müşahede kaybı şuanda yavaş yavaş açılmaya başladı. Refleks döndü ve şuanda züğürt mukavim. Burada makro olan us tümörlerinin yaş farkı gözetmeksizin insanlara edisyon şartlara düşürebileceğini toplumun bilmesi gerekiyor” dedi.

Kardeşinin kısaca iki yıldır bu hastalıkla boğuştuğunu dile getiren Mahmut Nacar, “Rahatsızlığının olduğunu ayağından fark etti. Topallamaya başlayınca bir lahzada hastaneye götürdük. Gaziantep’te yaşıyoruz. Doktorlar de film çektiler ve ameliyata aldılar. Tedavisi oldu ama tümör büyüyormuş. Değme altı ayda benzeri film çektik ve büyümüş dediler. Gaziantep’teki doktorlar buradaki doktoru bizi önerdiler ve geldik. Ameliyatımızı yaptık. Doktor, sağlık durumunun dolgunca olduğunu söylüyor” diyerek konuştu.

Share: