Beyza Tufan’ın sorusu HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’na baskı anlar yaşattı

HDP Kocaeli Saylav Ömer Faruk Gergerlioğlu, YouTube üzerinden eser fail Babala TV’ye misafir oldu. Burada vatandaşların kendisine yönelttiği sorulara yanıt veren Gergerlioğlu, Martir Anaları Derneği Basın Sözcüsü Beyza Tufan’ın sorusu karşısında zor anlar yaşadı.

GERGERLİOĞLU’NDAN ‘ÖZERKLİK’ SORUSUNA KAÇAMAK CEVAP

Partisinin yıldırı örgütü ile bağlantısı, muhtar ihtişam talebi ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden arazi almak isteyip istemediğine ilişik soruya kaçamak cevap veren Gergerlioğlu, bir nice izleyici marifetiyle tepkiye maruz kaldı. Sorulara karşılık vermemekle suçlanan Gergerlioğlu, sıkıştırıldığı konuda, “HDP’nin kocabaşı benzeri devlet talebi olmadığını” söyledi.

ŞEHİT ANALARI SÖZCÜSÜ GERGERLİOĞLU’NU TERLETTİ

İşte içtimai medyaya mühür vuran Beyza Tufan’ın sorduğu o soru:

“Ayrımsız mebus sıfatıyla karşımda olmanız benim için bir şey rapor etmiyor. Siz saçtığınız fitneyle insanların beyinlerine kurşun sıkıyorsunuz. Tutturmuşsunuz 40 senedir tıpkı Kürt sorunu, Kürt meselesi… Binlerce insanın ölmesine illet oldunuz saçtığınız fitneyle. Ben size soruyorum; Kürt sorunu dediğiniz madde umum kendisine nedir? Anayasamızda Türk ve Kürtler amacıyla ayrı maddeler mi var? Bilgili karşısına çıktığınızda Kürtlere 10 merhametsiz ceza mı veriliyor? Alacak dairesine gittiğinizde 10 dinsiz algı mi alıyorlar? Kürt çocukları görmek istediğinde, üniversitenin kapısından mı çevriliyorlar? Bu ülkede çalışıp servet kaplamak talip ne Kürde şevket bariyer oldu? Meclis’e dönüp baktığımızda yıldırı örgütüne bu büyüklüğünde ilişikli ayrımsız tümen olmanıza karşın 50 vekille kumar hakkına sahipsiniz. DÜRÜST Öğür ve CHP’ye baktığımızda Kürt siyasetçiler var. İYİ Öğür’de de Kürt siyasetçiler var. Herhangi Bir arenada temsil hakkınız var. Çözüm çözüm dediğiniz şey nedir? Siz partiniz namına soruyorum ben; HDP, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden arazi yok etmek istiyor mu, muhtar ayrımsız çap dayamak istiyor mu istemiyor mu?”Share: