Bilecik 1969 Spor Kulübü’ne Muşlu aksiyon insanından destek

2022-2023 ayak topu liginde Bilecik’te Bölgesel Tıfıl Lig’de (BAL) temaşa edecek olan Bilecik 1969 Spor Kulübü’ne Muşlu hisse senedi insanından destek geldi.

Bilecik’te ayak topu aşkının adı olan Bilecikspor’un 15 sene ilk 3. Lig’den tıfıl lige düşmüştü. Bu sürede Bilecik 1. Idmansız Lig’de savaşım eden Bilecikspor tıpkısı kaç kere BAL kapısından döndü. Geçtiğimiz sene Bilecik 1. Mektep Çocuğu Ligi böke olarak bütünleyen Bilecikspor, BAL play-off maçında Bayırköyspor’a kaybederek, umutları bire bir yıl henüz erteledi. Bu süreçte Bayırköy Çevre Belediye Başkanı Mustafa Bitirim ve umumi heyet üyeleri BAL haklarını Bilecikspor bünyesinden eskimemiş kurulan Bilecik 1969 Spor Kulübü’ne devretmesinin arkası sıra taraftarların arzulu klasman hayalleri hakikat oldu.

Her sene Bilecikspor’a yardım yapıyor

Kenttin parçalanmamış ati gelenleri Bilecik 1969 Spor Kulübü çatısı altında birleşirken, Bilecik’te yapım işiyle uğraşan gelişim insanı Kazım Yağmur’dan bindi geldi. Geçtiğimiz sene Bilecikspor’a bire bir mızıka yardımlar işleyen Yağmur, “Ben Muş’ta doğdum. Şimdi Bilecik’te ekmeğimi yiyorum. Bu kentte yapım sektöründe hizmet veren benzeri iş insanı adına Bilecik 1969 Spor Kulübü’ne erbap geçmek boynumuzun borcu. Kentte kıpırdak tekmil hisse senedi insanları, fabrikalara bu bir örnek oluşum etsin. Sistem imkanları doğrultusunda Bilecik 1969 Spor Kulübü’ne erbap çıkması geçişsiz” dedi. – BİLECİK

Share: