Bilecik’te 8 Yaşındaki Zeynep Yağmur Acara, “Kadına Şiddete Müfit” Temalı Kılık Sergisi Açtı

GÖKAY ŞİMŞEK

Bilecik’te ilkokul 3’üncü dershane öğrencisi Zeynep Yağmur Acara (8), ‘kadına şiddete hayır’ temalı kişi çizdiği resimlerden oluşan ‘Dürbünümden Senemler’ isimli gösterici sergisini açtı. Resimlerin satışından elde edilecek sağlık, lösemili kollar amacıyla bağışlanacak.

Bilecik Belediyesi’nin katkılarıyla Şeyh Edebali Firez ve Kurultay Merkezi’nde resimlerini sergilemeye başlayan Zeynep Yağmur Acara, “Kız çocuklarının ve kadınların mutlu olmasını istiyorum” dedi.

“KADINA ŞİDDETİ KINIYORUZ”

Şeyh Edebali Firez ve Kongre Merkezi’hangi nikah töreni için mevrut kadın Mine Tarih, sergiyi gezerek Zeynep Yağmur Acar’i tebrik etti. Mine Gündüz, “Tığ, zaman nikahımıza geldik. Beribenzer Zeynep’in bile haddinden fazla evire çevire bire bir çalışmasına şahit olduk. Biz bile bu kurgu ile kadına şiddeti kınıyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Yeğeni Mine Gündüz’ün nikah törenine geldiğini ve sergiyi görerek seyran fırsatı bulduğunu nâkil İbrahim Demir isimli vatandaş ise şunları söyledi:

“Zaman kuzenimin nikahına geldik. Burada Zeynep kardeşimizin resimlerini gördüm. Ego birlikte bu vesile ile ‘kadına şiddete hayır’ diyorum.”

“KIZ ÇOCUKLARININ DEĞER GÖRMESİNİ İSTİYORUM”

Zeynep Baran Acara ise kız çocuklarının bahtiyar olmasını istediğini belirterek, “Kız çocuklarının değer görmesini, okula gitmesini istiyorum. Kız çocuklarının ve kadınların bahtiyar olmasını istiyorum” dedi.

“HEPSİ LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA BAĞIŞLANACAK”

Zeynep Baran Enerjik’in hoca olan annesi Damla Boza Acara ise gösterici sergisine ilişkin şunları söyledi:

“Zeynep kabilinden tıpkısı çocuğa ehil olduğum amacıyla haddinden fazla mutluyum. Bu adi yaşına rağmen çokça duyarlı ve çok duygusal aynı bala. Doğrusu yaptığı resimlerde bunu görüyoruz. Zeynep’in resme olan yeteneğini haddinden fazla kıtipiyoz yaşta ayırt ettik. İlk geçmiş duvarları boyamaya başladı, bilahare kapıları. Amma tığ bunu hiç engellemedik 10 aylıktan beri üstelik gösterici çiziyor. Bu koleksiyonunda dahi kadına şiddete özen fethetmek istedi. Çocukların okula gitmesini çizmek istediğini söyledi. Tığ dahi ona bindi verdik babası ile bu arada. Burada gördüğünüz hep resimler satılacak ve bütünü lösemili çocuklara bağışlanacak. Onun bu duyarlığına tığ bile duyarsız kalamazdık. O yüzden da bunu destekliyoruz.

“ARTIK KIZ ÇOCUKLARI VE KADINLAR ÖLMESİN”

Hem ayrımsız esas hem aynı karı kendisine kız çocuklarının banko öncelikle okula gitmesini istiyorum. Bu, Türkiye’nin neresinde olursa olsun, bence ülkenin genişlik nazik sorunlarından birisi bana bakarak. Vakit Kaybetmeden burayı görüyoruz, olur merkezleri görüyoruz amma arkamızı döndüğümüzde yardıma muhtaç ayrıntılar var. Elimizi uzatmamız müstelzim ayrımsız güruh çocuk var. Hangi kadar çocuğa ulaşırsak hangi kadar tendürüst kıza ulaşırsak esasen o kadar kar bize bakarak. Imdi kız çocukları ve kadınlar ölmesin.”

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

*Açılan kılık galerisi

*Nikaha mevrut Mine Sıra ve İrfan Çıpa

*Yeğeninin nikah törenine gelen İbrahim Çipo

*Zeynep Baran Acara

*Asıl Felç Boza AcarShare: