Bilecik’te gidiş geliş çilesi

Bilecik’te alt yapı çalışmaları sebebi ile vatandaşların ağır namına kullandığı ana yol trafiğe kapanınca rastgele devir metrelerce vesile kuyruk oluşuyor. Bu durum vatandaşlar marifetiyle reaksiyon ile karşılanıyor.

Bilecik Belediyesi vasıtasıyla kentte yapılan alta çatı çalışmaları çerçevesinde Hamsu Köprüsü sonrası Atatürk Bulvarı’na gidiş geliş kapatılırken, sürücüler mütenavip kere yerine Ayak Topu Sokak’a yönlendiriliyor. Burada sağlı sollu dil parkı ve trafiğin yoğun olması tafsilatlı kuyruklara misil açarken, bu nitelik vatandaşlar marifetiyle aksülamel ile karşılanıyor. Futbol Çıkmaz üzerinden kilolu tonajlı araçlar ilerlemekte tartı çekerken, Sancak kavşağında bazı kurnaz sürücüler trafiğe girmemek için kontra şeritten Hamsu köprüsü altındaki yola antre yaparken, trafiği da tehlikeye sokuyorlar.

Araç kuyruğunu 112 Ivedili Çağrı Merkezi önüne kadar oluşurken, sürücüler çarşı merkezine 30 zaman inebildi. Bu esnada mevrut benzeri ambulans trafiğin sıkışıklığı zımnında uzun müddet açılmasını bekledi.

Öte yandan çalışmaların 8 Eylül tarihine kadar çalışmaları süreceği öğrenildi. – BİLECİK

Share: