Bilecik’te kaybolan bala Sakarya’da bulundu

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde kaybolan 9 yaşındaki Ede Serdengeçti Sebep Sakarya otogarında bulundu.

9 yaşındaki Aka, İnönü Mahallesi’ndeki evinin bulunduğu bölgede kayboldu. Çocuğa ulaşamayan yakınları, 112 Ivedi Davet Merkezinden müzaheret istedi.

Bölgede AFAD, Kurnaz, polis ve polis ekipleri tarafından taharri çalışmasına başlandı.

Arama çalışmalarından son alınamayınca şehremaneti hoparlöründen ve camilerden duyuru yapılarak herkesin evinin bahçesine ve yakınlarına bakması istendi. Bunun üzerine ilçede vatandaşlar sokağa döküldü 9 yaşındaki efeyi aramaya başladılar. Saatler ilerledikçe umum umutlar turşu olmak üzereyken Sakarya Inanma Müdürlüğünden sevindirici malumat geldi. Ağabey, Sakarya otogarında boydak dolaşırken polisin dikkatini çekmesi üstüne polislerin ellerindeki fotoğrafa baktıklarında Bilecik İli, Osmaneli İlçesinden Ağabey Serdengeçti Sebep olduğunu tespit ettiler. Polisler Ağabey’yi alarak ailesini aradılar ve foto göndererek tasdik almaları üzerine ailesi ve Osmaneli halkı abat ayrımsız nefes aldı. Aka, Sakarya Güven müdürlüğü ekipleri tarafından ilerleyen saatlerde ailesine teyit edilecek. Efenin sağlık durumunun gani olduğu öğrenildi.

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Delimsirek, yoz Ede’nin bulunduğunu şehremaneti oparlöründen Osmaneli halkına duyurdu ve bu duygulu davranışlarından belde Osmaneli halkına AFAD, Kurnaz, polis ve polis ekiplerine da teşekkürname etti. – BİLECİK

Share: