Bilecik’te kaybolan konuşma sakat Ede, 12 saat sonraları Sakarya’da bulundu

BİLECİK’te evinin önünden kaybolan danışma sakat Ağabey Fedai Saika (9), 12 saat sonradan Sakarya otogarında bulunup ailesine teslim edildi. Osmaneli Kaymakamı Yüksel Ünal, aileyi ziyaret ederek, “Osmaneli’de kaybolan kardeşimiz Aka’yi binnetice bulduk. İlçe adına seferber olmanın, birlikte olmanın faydasını gördük” dedi.

Osmaneli ilçesi İnönü Mahallesi’nde ailesiyle küsurat müzakere sakat Ede Serdengeçti Saika, mazi akşam 16.00 sıralarında evinin önünden ayrıldı ve kendisinden vukuf alınamadı. Ailesi çevrede yaptığı aramada Ağa’yi bulamayınca polis ve jandarmaya kaybolma başvurusunda bulundu. Bölgede AFAD, güllabi, polis ve polis ekiplerince taharri kurtarma ekibi oluşturuldu. Aramalarda herhangi bir sonuca ulaşılamayınca, Ağa’nin kaybolduğu bölgede belediye ve cami hoparlöründen anonslar yapıldı. İlçede dinamik çokça sayıda can de Ağabey’yi kontrol çalışmalarına katıldı.

SABAHA KARŞI OTOGARDA BULUNDU Saat 04.00 sıralarında Zabıta ekipleri, Efe’yi Sakarya otogarında biricik başına bularak polise doğrulama etti. İncelemede kayıp adına arandığı tayin edilen Ağa Serdengeçti Saika’ın Osmaneli-Sakarya seferini özne tıpkısı minibüse bindiği ve sürücüsü fark etmeden Sakarya’ya kadar geldiği belirlendi. Geçirildiği keyif kontrolünün arkası sıra Osmaneli’ye getirilen Efe, ailesine konfirmasyon edildi.’İLÇEMİZİN ÇOCUĞUDUR’Osmaneli Kaymakamı Yüksel Ünal, Belediye Başkanı Münür Mecnunca, İlçe Emniyet Müdürü Ulu Özgan ve İlçe Kurnaz Başkan Vekili Mustafa Idmansız, Aka’yi ve ailesini evinde konuşma etti. Kaymakam Yüksel Ünal, Ağabey’nin bulunmasına çok sevindiklerini belirterek, “Osmaneli’da dün akşam ezanı saatlerinde kaybolan epey kardeşimiz Efe’yi binnetice bulduk. Yani ilçe yerine seferber olmanın, gelişigüzel olmanın faydasını gördük. Sıhhatli olsun ilçemizdeki tamam yetkililer gereken ilgiyi gösterdiler ve boydak bırakmadılar. Ede, yalnız bu ailenin değil tıpkı zamanda ilçemizin çocuğudur. Çocuğumuz şu an dosdoğru, şen, sevinçli” diye konuştu.Anne Bahir Yıldırım üstelik çocuğuna kavuşmanın sevincini tabir ederek, “Tekmil Osmaneli halkına çokça teşekkürname ederiz. Allah herkesten razı olsun” dedi.

Share: