Bilecik’te kaybolduktan 8 saat bilahare Sakarya’da bulunan çocuğu yetkililer yalnız bırakmadı

Osmaneli Kaymakamı Yüksel Ünal ve Belediye Başkanı Münür Şahin geçkin kaybolduktan 8 saat bilahare kâin Aka Fedai Sebep’ı evinde ziyaret etti.

Dün öğleden sonra İnönü Mahallesi’ndeki evinin olduğu bölgeden uzaklaştıktan sonra Sakarya otobüsüne binerek Sakarya Büyükşehir Terminali’ne revan 9 yaşındaki Yıldırım, burada serbest gezdiği esnada zabıta ekiplerince ayırt edildi.

Zabıta ekipleri konuşma güçlüğü dolayısıyla çocuğu polise teyit etti. Polis ekipleri yaptıkları mücahede sonucu için kaybolma başvurusu bulunduğu tespit edilen çocukla ilişkin Osmaneli İlçe Inanma Müdürlüğü ekiplerine ulaştı.

Yıldırım, emniyetteki işlemlerin peşi sıra güzeşte geceleyin Bilecik’in Osmaneli ilçesinde aktif ailesine teslim edildi.

Osmaneli Kaymakamı Ünal ve Belediye Başkanı Delice birlikte ailesine tasdik edilen Ağa Fedai Sebep’ı evinde musahabe etti.

Ünal ve Şahin, aileye eski olsun dileğinde bulunarak hasis çocuğa oyuncak hediye etti.

Kaymakam Ünal, AA muhabirine, geri öğleden sonra kaybolan Ağabey’nin bulunmasının mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

İlçe namına birlikte olmanın faydasını bu olayda aynı posta elan gördüklerini belirten Ünal, “Sıhhatli olsun şehremaneti başkanımız başta tevessül etmek üzere AFAD yetkililerimiz, farklı gönüllü kuruluşlarımız ve vatandaşlarımız müstelzim yekpare ilgiyi gösterdi. Boydak bırakmadılar. Efe kardeşimiz hoppadak bu ailenin değil bire bir zamanda bu ilçenin çocuğudur. Ailesine dahi teşekkür ediyorum. Çocuğumuz metin. Onların sevinci bizim sevincimiz. Emeği sabık herkese teşekkürname ediyorum.” dedi.

Delice de “Hepimizin gözü vazıh olsun.” diye şöyle konuştu:

“Ağa kaybolduğunda halkımız bozuk olmuştu. Ilkin Kaymakamımız girmek üzere bütün kurumlarımızın ve Osmaneli halkının balaban gayretleriyle bir arayış içine girilmişti. Allah’a şükürler olsun çocuğumuz ailesine tasdik edildi. İnşallah daha çok eğitim bilimi hayatındaki başarısıyla kendisinden bahsettirecek. Tığ kendisine ve ailesine eski olsun diyoruz.”

Temel Deniz Saika ise Ağabey’ye metin benzeri şekilde ulaşabildikleri üzere mutlu olduklarını belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Share: