Bilecik’te ‘Kütüphanede Çocuk Şenliği’ düzenlendi

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde ‘Kütüphanede Bala Şenliği’ düzenlendi.

Bilecik İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne bağlı Pazaryeri İlçe Halk Kütüphanesi’nde, Katalog Yaz Programı KÜYAP’22 çerçevesinde Çocuk Şenliği düzenlendi. 2022 yılında Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü yoluyla sonuç teknoloji ve beceri malzemeler ile düzenlenen Pazaryeri İlçe Umum Kütüphanesi’nin içerisinde bulunan 0-3 yaş süt kuzusu kütüphanesi içerisinde planlı Yavru Şenliğinde kollar doyasıya eğlendi.

Çocuklar şenliğinde, masal kıraat, mandala pentür, piyes gösterisi, bala dartı, resim boyama, palyaço gösterisi, yüz boyama ve pusula okuma gibi etkinlikler düzenlendi. Çocukların mutluluğu yüzlerinden okunuyordu.

“Çocuklarımızın mutluluğu bizleri üstelik mutlu ediyor”

Bilecik İl Hars ve Turizm Müdürü Serkan Bircan, yaptığı açıklamada, “Çömlekçilik sanatının ve şerbetçiotunun temel vatanı kendisine tarif ettiğimiz doğanın eksiksiz renklerini ortamında barındıran göletler diyarı Pazaryeri ilçemizde 2022 yılında yenilenen kullanılmamış yüzü ile yaşıt tıpkı kütüphane haline gelen kütüphanemizde haddinden fazla domuzuna aktivitelere ve etkinliklere hayal alıyor. Önceden kütüphane denildiğinde akla mevrut ağızsız ortamda rafların beyninde kitap kıraat anlayışının ve alışkanlığının haricinde artık PlayStation, hanek aktiviteleri, lokal halk sanatları, saz dinletileri, oyun gösterileri, beyaz perde, konuşma salonlarımızda beyaz perde gösterimleri yapılmaktadır. Kitabevi Yaz Programı KÜYAP’22 çerçevesinde üstelik bu etkinlikler makul periyotlarda devam etmektedir. Çocuklarımızın mutluluğu bizleri dahi mutlu ediyor. Çocuklarımıza verilen eğitim bilimi en güzel eğitim bilimi yerine görüyoruz. Onlar bizim geleceğimizin teminatı. Bizleri katılımları ile onurlandıran ailelerimizi ve bu programı yapılmasında destek sağlayan İlçe Halk Kütüphanesi personellerimiz, öğretmenlerimiz, desteklerini esirgemeyen Pazaryeri Belediyemiz ve Pazaryeri Kaymakamlığımıza teşekkürname ediyorum” dedi. – BİLECİK

Share: