Bilecik’te sağanak yağmur; araçlar yolda kaldı, sülale ve dükkanları akarsu bastı

BİLECİK’te birden bastıran boğanak yağışın arkası sıra cadde ve sokaklar göle döndü. Çokça sayıda ocak ve işyerinin dayanak katını akarsu basarken, araçlar trafikte ilerlemekte sıklet çekti.

Bilecik’te akşam saatlerinde faal olan sağanak yağış, günlük yaşamı ve trafiği münasebetsiz etkiledi. AFAD yoluyla ‘sarı kod’ verilerek uyarılan kentte canlı olan bora yağış sonrası yollarda akarsu birikintileri oluştu. Araçlar yollarda kalırken, gâh ev ve işyerlerini su bastı. Yağışla birlikte ara sıra mahallelerde cümbüş kesintisi yaşandı. Bilecik Belediyesi ekipleri, yağışın çalışkan olduğu sokaklarda arılık ve boşaltma çalışmalarına başladı.

Pazaryeri ilçesinde da deli dolu olan kötü baran zımnında ilçeye sadık Karaköy köyünde yağmur sularının sürüklediği taş, çökelge ve kayaç parçaları köy sokaklarında zarara el açtı. Sürüklenen kayaç parçaları 1 traktörün devrilmesine ve 1 otomobil ile 2 römorkun taş ve çamur yığınları altında kalmasına illet oldu. Karaköy köprülü kavşağı, kırıcı baran suları dolayısıyla sürüklenen taş ve kaya parçalarıyla kapandı. Pazaryeri Belediyesi ekipleri kapanan kavşakta ayıklama işlemi yaptı.Pazaryeri kaymakamlık merkezi ve köylerde yağış nedeniyle hareketlilik kesintileri yaşandı. Köylerde tetkik yapan Pazaryeri Şehremini Zekiye Uğurlu, “Allah beterinden korusun çokça çükür can kaybımız bulunmayan. Bazı köylerimizde dere taşkınları ve ağaç devrilmesi dolayısıyla aksaklıklar yaşandı. Belediye ekiplerimiz şu zaman hala engelleme ediyor” dedi.

Pazaryeri Kaymakamı Ferhat Altay birlikte Karaköy’deki çalışmaları yerinde incelerken, “Çılgın baran nedeniyle köyümüzün erdemli kesimlerinden sürüklenen kaya ve taş parçaları nedeniyle köyümüzde 2 aracımız ve 2 römorkumuz kullanılmaz arkaç geldi. Ekipler köy sokaklarımızda özleştirme çalışmasına bitmeme ediyor. Enerji hatlarının uymazlık görmesi zımnında köyümüzün kâh kesimlerine ruh verilemiyor. Ekipler köyümüzde çalışmalarını sürdürüyor. Çokça şükür fert kaybımız namevcut. Kavrayışsız vatandaşlarımıza eski olsun dileklerimi iletiyorum” diye konuştu.Share: