Bilecik’te Şeyh Edebali Türbesi’ne revan yollar mesai dolayısıyla vesile trafiğine kapatılacak

Bilecik’te, Şeyh Edebali Türbesi Yerleşkesine giden yolların belediye ekiplerince gerçekleştirilecek kat yapım çalışmaları dolayısıyla açkı trafiğine kapatılacağı bildirildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, belediye aracılığıyla gerçekleştirilecek kapsamlı çalışmanın başlaması zımnında Şeyh Edebali Türbesi ve Osmanlı Padişahları Gün Şeridi’ne revan yolların açar trafiğine kapatılacağı bulaşan geçişine ise cevaz verileceği belirtildi.

Açıklamada, tamlanan güzergahın miftah trafiği için güvenli ve makul olmadığına vurgu yapılarak, şunlar kaydedildi:

“Belediye Başkanlığı eliyle 26 Ağustos Cuma haset itibariyle Şeyh Edebali Türbesi önünde kapsamlı kere çalışması başlatılacaktır. İlimizde meydana gelen katmerli yağmur dolayısıyla tamlanan güzergahta oluşan mezar alanların araç trafiğini tehlikeye düşürmemesi üzere Bilecik Belediyesi yönü ile ayrıksı noktalardan, Şeyh Edebali Türbesine revan yollar vasıta trafiğine kapatılacaktır. Vatandaşlar ve ziyaretçiler Şeyh Edebali Türbesi ve Osmanlı Padişahları Zaman Şeridi’ne yolcu olarak ulaşabileceklerdir. Çalışmanın tamamlanması ile birlikte bahis konusu güzergah dil trafiğine açılacaktır.”

Share: