Bilecik’te vesait çamura gömüldü, köprülü dudak trafiğe kapandı

Bilecik’te etkili olan sağanak yağış sonrası oluşan sel sularının sürüklediği taş ve çamur araçlara uymazlık verdi, köprülü ağız trafiğe kapandı.

Bilecik’in Pazaryeri ilçesine bağlı Karaköy’de akşam ezanı saatlerinde başlayan okkalı yağmur hayatı ters yönde etkiledi. Yağış sonrası oluşan başat sularının sürüklediği kaya parçaları 1 traktörün devrilmesine ve 1 otomobil ile 2 römorkun taş ve çökelge yığınları altında kalmasına bozukluk oldu. Karaköy köprülü kavşağı da sel zımnında sürüklenen taş ve kaya parçalarıyla dolarken, Pazaryeri Belediyesi ekipleri kapanan kavşakta likidasyon işlemi gerçekleştirdi.

“Cenabıhak beterinden korusun çokça çükür can kaybımız bulunmayan”

Pazaryeri kaza merkezi ve köylerde yağmur nedeniyle faaliyet kesintileri yaşanırken, Karaköy köyünde tetkikat eden Pazaryeri Şehremini Zekiye Uğurlu, “Tanrı beterinden korusun haddinden fazla çükür birey kaybımız namevcut. Bazen köylerimizde öz taşkınları ve dikme devrilmesi dolayısıyla aksaklıklar yaşandı. Şehremaneti ekiplerimiz şu zaman hala müdahale ediyor. İlçe merkezimizde çevrim içerisinde ekiplerimizin aldığı tedbirler zımnında çetin bire bir gravite yaşanmadı. Yüzbaşı mahallemizde çığlık yağmur nedeniyle benzeri vatandaşımızın evine dikme devrildi ekiplerimiz devrilen ağacı kepçe sebebiyle kaldırdı” diyerek konuştu. – BİLECİKShare: