Bilecik’ten yer sarsıntısı bölgesine müzaheret seferberliği

Bilecik’ten deprem bölgesine yardım seferberliği

Şehremaneti Başkan V. Melek Mızrak Subaşı;

“Arkalama araçlarımız ferda yola çıkma”

“İtfaiye müdürlüğüne sadık ekiplerimiz yardım amacıyla Malatya’ya doğru yola imdi”

BİLECİK – Bilecik Belediyesi koordinasyonunda, sarsıntı bölgesi amacıyla başlatılan arkalama kampanyasında binlerce yurttaş seferber oldu.

Gestalt üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan 7.7’lik depremle sarsılırken, Bilecik’te yapılan duyurular sonrasında Atatürk Parkı, Site Konseyi ve Şeyh Edebali Kültür Kongresinde aynı araya getirilen müzaheret malzemeleri, Bilecik Belediyesi çalışanları tarafından sınıflandırılarak, kolilere koyuldu. Şehremaneti Başbuğ V. Melek Cıda Subaşı, Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen yardım çokluk çalışmalarını yerinde inceledi.

“Arkalama araçlarımız ferda yola çıkacak”

Gerçekleştirilen yardım çalışması üzerine bodur ayrımsız değerlendirmede mevcut Komutan V. Subaşı, “Öncelikle bütün ülkemiz ve milletimize esbak olsun dileklerimi anlatım ediyorum. Umuyorum kim yaralarımızı en bodur sürede sararız ve arz beş altı birey kaybıyla bu ağırlık süreci atlatırız. Memat eden vatandaşlarımıza Allah’tan yağmur, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağlıklı olsun. Bilecik Belediyesi yerine bizler üstelik yardım seferberliğine katıldık. Toplanan malzemeleri arkadaşlarımız arz ferah şekilde ayırarak yardım bölgesine ulaştırılmak için hazırlıyorlar. Duyarlılık göstererek, bu arkalama kampanyasında düzlük düzlük tüm Bileciklilere haddinden fazla teşekkürname ediyorum” ifadelerini kullandı.

“İtfaiye müdürlüğüne sınırlanmış ekiplerimiz müzaheret amacıyla Malatya’ya akla yatkın yola daha çok”

Bilecik Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne sınırlanmış ekiplerin yardım üzere Malatya’ya makul yola çıktığı bilgisini veren Başkan V. Subaşı, “Vatandaşlarımızdan ricamız deprem bölgesinde kıytırık bir şekilde kullanılmak için olan besin ve ürünleri göndermeleridir. Şita mevsiminde olmamız zımnında kışlık giysiler, montlar, ayakkabılar, battaniye ve ısıtıcılar çok müfit olacaktır. Bunun dışında tüketimi bayağı konserve ve cılız azık ürünlerinin birlikte oradaki vatandaşlarımız üzere faydalı olacağını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Share: