Bilge karşısına çıkan FETÖ şüphelilerinden 2’si tutuklandı

Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) müteveccih, Eskişehir merkezli 7 ilde düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan ve adliyeye irsal edilen 22 şüpheliden 2’si tutuklandı, 3’ü adli arama üzere eş hapsi cezası aldı, 17’si dahi adli arama şartı ve yurtdışına huruç yasağı kararıyla başıboş bırakıldı.

Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele, İstihbarat, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Savaşım ile Siber Suçlarla Mücadele birimleri koordinesinde, FETÖ’nün askeri bâtın yapılanmasına müteveccih ameliyat düzenlendi. Örgütün aktüel ve mali yapılanmasının afişe edilmesi amacıyla gerçekleştirilen Gazi Turgut Aslan Operasyonu’nun devamı adına planlı işler çerçevesinde Eskişehir merkezli namına; Ankara, İstanbul, Samsun, Muğla, Kahramanmaraş ve Hatay’da tayin edilen 23 adrese baskın düzenlendi. Kimlikleri belirleme edilen 23 şüphelinin yakalanmasına müteveccih planlı operasyonlarda 22 sakil yakalandı. Firari olan 1 şüphelinin yakalanmasına müteveccih başlatılan çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

Gözaltına alınan 22 FETÖ şüphelisi, emniyetteki işlemlerinin arkası sıra adliyeye gönderme edildi. Hakim karşısına çıkan şüphelilerden 2’si tutuklanarak cezaevine gönderildi. Özge şüphelilerden 3’üne adli arama şartı ve ocak hapsi cezası verilirken, 17 çirkin adli kontrol şartı ve yurtdışına depar yasağı kararıyla azade bırakıldı. – ESKİŞEHİR

Share: