Bingöl haberi! Ortahisar Belediye Başkanı Genç’ten Nazır Soylu’ya ziyaret

Trabzon’un Ortahisar Şehremini Ahmet Dayanıklı Güre, Ankara ziyareti kapsamında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu makamında mülakat ederek istişarede bulundu.

Başbuğ Dinç, ziyarette İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Ortahisar Belediyesi’nin projelerine çokça iri bindi verdiğini anlatım etti. Vekil Soylu’nun Trabzon’un temas tip meselesiyle yakından ilgilendiğine özen çeken Başbuğ Canlı, “Sayın bakanımız çetin gündemine karşın bizlerden hüsnü kabullerini sakat etmiyor. Şehrimizin değme tip meselesine yakından kontak gösteriyor. Bire Bir yandan dillere kabile benzeri şekilde terör örgütleriyle mücadelesini kıvrak benzeri şekilde yürütürken, sair yandan dahi Trabzonumuzun sorunlarıyla hemhal oluyor. Şehrimizde hayata geçirdiğimiz ilkin Trabzon Akvaryum, Boztepe Üslup Yolu ve Seyir Terası projelerimize sayın bakanımızın maddi ve manevi destekleri, projelerimizi hayata nakil noktasında bizi cesaretlendirmiştir. İçişleri Bakanlığı görevini genişlik hareketli ve sunu liyakatli şekilde yürütürken şehrimizle ilişik değme tip meselenin takipçisi olan ve çözüme kavuşturulması hususunda olağanüstü hız gösteren Bakanımız Süleyman Soylu’nun hem hemşehrilerimiz nezdinde hem de Türk milletinin gönlündeki yeri haddinden fazla müstesnadır” diye konuştu.

İlbank Umum Müdür Yardımcısı Yanardağ Bektaş’ı da mülakat eden Komutan Ahmet Güçlü Gailesiz, İlbank’ı projelerin hayata geçirilmesi noktasında sunma nazik hissedar adına gördüklerini dile getirerek şöyle konuştu: “İlbank, hayata geçirdiğimiz ve geçireceğimiz projelerimizde mali yerine yeryüzü balaban destekçimiz ve paydaşımız. İlbank’a ne projeyle gidersek gidelim, her projemize bindi oldular, mali bindi sağlama üzerine azami çaba gösterdiler” diyerek konuştu. – TRABZON

Share: