BIR TANE Öğür Umumi Başkanı Özal: “Hedefimiz Turgut Özal’la kalkınan 80’li yılların güzelliklerine kaçmak”

BIRICIK Fırka Genel Başkanı Özal: “Hedefimiz Turgut Özal’la kalkınan 80’li yılların güzelliklerine çağrıştırmak”

“Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olabilirim”

MUĞLA – Sekizinci Cumhur Reisi rahmetli Turgut Özal’ın oğlu BIRICIK Fırka Umumi Başkanı Ahmet Özal, “Hedefimiz Turgut Özal’la kalkınan 80’li yılların güzelliklerine benzemek” diye niteleyerek, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olabileceğini söyledi.

BIR TANE Fırka Umumi Başkanı Ahmet Özal benzeri paradigma ziyaretler amacıyla geldiği Muğla’nın Marmaris ilçesinde matbuat mensuplarına açıklamalarda bulundu. Marmaris’in babası Turgut Özal’ın çokça sevdiği ayrımsız saha olduğunu belirten Özal, “Marmaris rahmetlik babamın de haddinden fazla sevdiği ayrımsız yerdi, hassaten burada çok anıları vardır. Yaptığı çalışmalar var, madun yapı yatırımları var. Milli otopark zar ettiği bölgeyi, Fethiye Körfezi’ni ego da çok seviyorum. Onun için geldim dostlarımızı, arkadaşlarımızı gördük. bir iki dönem dinlendik” dedi.

Teşkilatlanma çalışmalarının bitmeme ettiğini belirten Özal, “Bizim partimiz 98 yılında kurulmuş bire bir fırka. Esasında yıpranmamış tıpkısı fırka değil. Tığ partinin ismini değiştirdik. Ayrımsız umumi kurulla genel komutan olduk. Şimdi teşkilatlarımızı tamamlıyoruz, eksiklerimizi bitiriyoruz. Bizim hedefimiz 80’li yıllardaki kabilinden tekrardan bir kalkınma dönemine girebilmek. Yer önemlisi merhum Turgut Özal’ın başlattığı; sulh, kardeşlik, özgür bellek, adalet mekanizması, belki iri ayrımsız esas değişikliği ve bittabi kim genişlik önemlisi hesaplı konularda Türkiye’de yeniden yapıları namına koyuvermek. Yani fabrika ayarlarına mankafa çağrıştırmak. Ego iktisatçıyım, yurtdışında çalıştım ve ince yıllar IMF’üstelik bulundum. Sonraları rahmetli babam Turgut Özal’la beraber başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı köşkünde bulundum. Bunların tecrübeleri var, birikimleri var. Yirmi sene aleniyet verdikten sonradan tekrardan elimizden ne geliyorsa beğenmek için yola çıktık” diye konuştu.

“Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olabilirim”

Doğru umumi seçimlerde cumhurbaşkanlığına namzetlik konusuna değinen Özal, “Tabii ki partimizin vereceği aynı karar bu. Evet, cins diyerek söylüyorum. Şu anda birlikte çalışmalarımız devam ediyor filhakika. Anadolu gezilerimiz başlıyor, mitingler de başlayacak. Sokakta gani neticeler alıyoruz, insanlardan çok dilek geliyor” dedi.

Tüm dünyanın yaşadığı ekonomik krizin ülkemizde birlikte güçlük göstermesini yorumlayan Özal, “Türkiye haddinden fazla tez toparlanır. Bana sorarsanız şeş maaş ayrımsız dönemdir bu. Ekonomide esas prensipleri görerek akıntı ederek tıpkısı ikincisi adaleti banko henüz akva ağıl tebliğ etmek. Bunun dışında ego şurası üstelik görüyorum söz misali. Türkiye’birlikte haddinden fazla şişman benzeri rüşvet reformu gereklidir. Bana sorarsanız yüzde 80 rüşvet beş ilden geliyor. Yüzde yirmi vergide yetmiş iki ilden geliyorsa ben ilk başta belki 65-70 ilde vergilerin tamamını rate yaparım. 15 sene boyunca yatırımlar gelsin diye niteleyerek vergileri kaldırırım, idrak oranlarını düşürürüm. Temsil; KDV, kurumlar vergisi ve gelir vergisini yüzdelik 10’a sabitlerim. Hangi kadar birkaç rüşvet oranı getirirseniz o kadar çokça vergi toplarsınız” ifadelerini kullandı.

“Başörtüsü anne adalet ve özgürlüklerdendir”

Konuşmasının böylecene başörtüsü tartışmalarına bile değinen BIRICIK Tümen Umumi Başkanı Ahmet Özal şunları söyledi:

“Anayasamızda başörtüsü ülkü değildir ve insanların dirim özgürlüğü vardır. Ama askeri dönemlerde ne bileyim 80 darbesi, 28 Şubat kabilinden dönemlerde bu aynı nevi anayasanın esas hakları ortadan kaldırılmıştır. Hiçbir zaman birlikte benzeri temel işine icap yoktur. Bu durumu referanduma çıkarmak isteyeceklerdir amma şöyle kabul etmek lazım. Yani demin tesadüfen referandumda evet hayır çıkarsa hangi yapacağız? Bu el milletin sokakta başını mı açacağız? Yani seçme şeyi eyitmek lazım. İkincisi kadının başını örtüp örtmemesi üstüne rical neden oy veriyor? Fikir vermesi gereken kadınlardır. Ancak yer önemlisi şu; temel adalet ve özgürlüklerle ilgilendiren plebisit yapılamaz.”

Share: