“Bir yıllığına partiden çıkarma” cezası sunulan Bolu Belediye Reisi Özcan’dan izah Açıklaması

Stabil ihraç istemiyle sevk edildiği CHP Faziletli Sıkı Düzen Kurulunca (YDK) için “partiden tıpkısı sene arızi çıkarma” cezası verilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “13 Haziran’üstelik evime, yuvama, Cumhuriyet Halk Partisine ferasetsiz döneceğim.” dedi.

Kültür Mahallesi’nde kâin bire bir kargo firması şubesinin uğrunda açıklama özne Özcan, Mersin’in Mezitli ilçesindeki polisevine saldırıda şehit olan polis memuru Sedat Gezer’e Allah’tan yağmur diledi.

Sığınmacılarla ilgilendiren söylediği sözler ve bunların terör örgütüyle bağlantılarını ortaya koyan konuşmaları yüzünden uzunca benzeri süredir HDP’nin hedefinde olduğunu savunan Özcan, “HDP’li yetkililer, benim Cumhuriyet Altını El Partisinden ihraç edilmemi resmen dilek ettiler. Esbak üstelik fazlasıyla onları mutlu eden bire bir değişmeyen çıktı. 1 almanak süreyle Cumhuriyet Ahali Partisi ile üyelik bağım askıya alındı, geçici kendisine ihraç edildim.” diyerek konuştu.

Özcan, 13 Haziran 2023’te “evi” ve “yuvası” namına gördüğü CHP’ye köylü döneceğini aktararak “Müdebbir olduğum üzere bu sürenin elhak kısaca 4 ayını tamamladım. 13 Haziran’üstelik da evime, yuvama, Cumhuriyet Altını Ahali Partisine anlayışsız döneceğim. Bilcümle söylemiştim; ‘İhraç kararı çıkarsa benim partiyle türel bağımı kesebilirler ama benim partimle heves bağımı kesemezler.’ diye. Zaman de bu sözlerimin arkasındayım.” ifadelerini kullandı.

“Yıldırı örgütü uzantılarına, HDP yöneticilerine kına söylemek üzere geldim”

Özcan, kargo firması şubesine yetişme nedenine değinerek “Zaman bu terör örgütü uzantılarına, HDP yöneticilerine kına söylemek için geldim. Bunun anlamını herhalde sistem bilir. Bu kınalardan beş altı adet var. Hepsini HDP Genel Merkezine gönderiyorum dahi tam miktarda umumi merkezde bulundursunlar bu kınayı. Tıpkı tanesini terör örgütü lideri Öcalan’a göndersinler, ayrımsız tanesini da Kandil’deki o Karayılan şerefsizine göndersinler diyerek bu kınaları hazırladım. Beş Altı sonraları birlikte göndereceğim. Benim bu Türk milletinin altını oyan HDP denilen yapıyla mücadelem, terör örgütüyle bağını kesme, kati ayrımsız suretle kesmediği sürece hesabım bitmeyecek. Onların bile benimle ilişkin hesabı bitmeyecek.” açıklamasında bulundu.

Share: