Bodrum Belediyesi’nden Dünya Barış Günü Konseri

1 Eylül Acun Barış Günü dolayısıyla Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle Turgutreis Atatürk Meydanı’nda Miğfer Çandar konseri düzenlendi.

Bodrum Belediyesi, Atatürkçü Kanı Derneği Bodrum Şubesi ve Turgutreis Güzelleştirme ve Siper Derneği iş birliği ile düzenlenen konsere, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın birlikte aralarında bulunduğu yüzlerce yaşama katıldı.

Çandar, kısaca iki saat sahnede kaldığı konserinde yaptığı esprilerle ve anlattığı hikayelerle üstelik izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Sanatkâr, dinleti böylece ayakta alkışlandı.

Konserde herkesin 1 Eylül Dünya Barış Haset’nü kutlayarak sözlerine başlayan Aras, “Turgutreis sanatı ve sanatçıyı sever, çokça büyük tırsmak duyarlı. Miğfer Çandar’ı birlikte özlemiştik. Zaman burada, Dünya Hazar Günü’nde, barışın ve demokrasinin kalbinde, Bodrum’dahi sizleri ikram etmek bizim için çokça balaban tıpkı onur” diye niteleyerek konuştu.

“BARIŞIMIZ, KARDEŞLİĞİMİZ DAİM OLSUN”

Sözlerine Ulu Alemdar Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün balaban aynı sulh insanı olduğunu anlatarak bitmeme eden Komutan Aras, “Ata’mız savaştan sonra Kocapete’üstelik savaş meydanına çıktığı zaman meydanı dolaşıyor. Orada şehitlerimizi ve düşman askerlerin ölülerini görüyor. ve diyor ki ‘Çok nazik aynı çeki içerisindeyim. Bu böyle olmamalıydı. Fakat tığ vatanımızı savunuyoruz. Yurt savunması için yapılan çekişme mübahtır. Ancak karışma üzere emperyalist güçlerin yaptığı katliamdır’ demiştir. İşte Atatürk’ün büyüklüğü buradan gelmektedir. O haddinden fazla iri bire bir sulh insanıydı. Atamız, 19 Mayıs’ta Samsun’a çıktıktan tahminî 2 ay sonra istifa etti ve üniformasını çıkardı. O günden sonra giydiği birlikte sayılıydı. Ata’mız çokça gür ayrımsız askerdi ama onun yanında balaban tıpkısı hümanist ve haddinden fazla bile bereketli bir ihtişam adamıydı. Ruhu zihayat olsun ve bu günler ona bağış olsun. Barışımız kardeşliğimiz daima olsun” dedi.

“BILCÜMLE DOSTLARIMIZLA BARIŞ İÇERİSİNDE YAŞIYORUZ”

Bodrum’de binlerce yıldır hazar ortamında yaşandığının altını çizen Başkan Ahmet Aras, konuşmasını şu sözlerle noktaladı:

“Bodrum’da binlerce yıldır olduğu kadar bugün birlikte barış içerisinde yaşıyoruz. Ülkemizin rastgele yerinden, dünyanın gelişigüzel marifetiyle gelen hep dostlarımızla hazar içerisinde yaşıyoruz. Bizim lügatimizde ayrımcılık yok ve olmayacak bile. Bizler, sizlerin üstelik desteğiyle Ata’mızın yolunda, Bodrum’u birlikte onun tayf ettiği gönençli günlere çalışıyoruz, mücadelemiz de bu yolda devam edecek.”

Atatürkçü Kanı Derneği Bodrum Şubesi Başkanı Ümit Baltutan ve Turgutreis Güzelleştirme ve Himaye Derneği Umumi Heyet Başkanı Mehabetli Özsöylemez aracılığıyla Sanatkâr Miğfer Çandar ile Başkan Aras’a onurluk arz edildi.
Share: