Bodrum’daki yağmurda, 5 saatte metrekareye 41 kilo yağmur düştü

MUĞLA’nın Bodrum ilçesinde, geri akşam ezanı saatlerinde etken olan yağmurda, kent merkezinde metrekareye 41 kilogram, Turgutreis Mahallesi ve civarında ise 52 kilogram yağmur düştüğü bildirildi. Akşam boyu çalışmalarını sürdüren belediye ekipleri tıkanan mazgallara müdahale etti, yollara cari toprağı temizleyip, devrilen ağaçlar kaldırıldı.

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü geçkin Muğla ve çevresi için akva yağış uyarısı yaptı. Muhtemel baran akşam saatlerinde başladı. Baran yarımada genelinde zaman zaman faal oldu ve kestirmece 5 saat sürdü. Bodrum merkeze sakıt baran miktarı metrekareye 41 kilogram, Turgutreis Mahallesi ve civarında ise 52 kilogram namına ölçüldü.

YOLLAR TEMİZLENDİ, DEVRİLEN ONGUN KALDIRILDI

Baran ara sıra noktalarda mazgalların tabii atıklardan tıkanmasına amil oldu, bodur kesiksiz taşmalar yaşandı. Bodrum Belediyesi Saffet İşleri, Marifet İşleri, Bindi Hizmetleri ve Polis Müdürlüğü ekipleri, olumsuzluklara müdahale etti. Karaova, Yalıkavak, Bitez ve Turgutreis mahalleleri ilkin kalkışmak amacıyla bir nice noktada yağmurlarla alay malay yollara akan arazi parçaları ekiplerce temizlendi. Şehremaneti ekipleri, Mazı Mahallesi İnceyalı yolu üstüne devrilen ağacı kaldırarak yolu trafiğe açtı. bazen kuvveti kalan rüzgar nedeniyle ayrımsız ongun Bahçelievler Mahallesi’nde park yeri halindeki aracın üstüne devrildi. Belediye ekipleri, sabahın geçmiş ışıklarına büyüklüğünde her olumsuzluk yaşanmaması amacıyla bölgede bekledi.

Share: