Bolu ve Bartın’da taşımalı eğitime 1 dönme küşayiş verildi

Bolu ve Bartın illerinde muhtemel kar yağışı ve buzlanma riski nedeniyle taşımalı eğitime 1 gün ara verildi.

Bolu Valiliğinin toplumsal iletişim araçları hesabından yapılan açıklamada, “Meteorolojik verilere bakarak kar yağışı ve buzlanma beklendiğinden, ilimiz genelinde 6 Şubat 2023 Pazartesi taşımalı eğitimle muvasala sağlayıcı öğrencilerimiz için 1 gün eğitime ara verilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

Ulaşımda aksamalar ve buzlanma kadar olumsuzluklara alın müdebbir olma çağrısında bulunulan açıklamada, taşımalı yetişek dışındaki kurumlarda eğitime bitmeme edileceği belirtildi.

Bartın Valiliğinden yapılan açıklamada birlikte “Meteorolojik verilere bakarak kar yağışı ve buzlanma beklentisi zımnında ilimiz genelinde 6 Şubat 2023 Pazartesi günü taşımalı eğitimle ulaşım sağlayıcı öğrencilerimiz için yetişek ve öğretime 1 gün müddet ile ara verilmesi kararlaştırılmıştır.” denildi.

Taşımalı terbiye kapsamı dışında artan öğrenciler üzere eğitimin süreceği bildirilen açıklamada, vatandaşlara, araçlarına şita lastiği takmaları, kış lastiği olmayanların zincirsiz, takozsuz veya incizap halatı olmadan trafiğe çıkmamaları uyarısı yapıldı.

Share: