Bozok yaylasında rafting heyecanı

– Bozok yaylasında rafting heyecanı

YOZGAT – Yozgat’ın Çekerek ilçesinde vatandaşlar, bireşimli rafting parkurunda adrenalin yoğun dakikalar yaşadı. “Dünya Yetkinlik Merkezi” sertifikasına ehil olan Çekerek Rafting Parkuru’nda onlarca çalkantı tutkunu, bölüm boyu ahenkli koridor geçirdi.

Reisicumhur Yardımcısı Fuat Oktay’ın destekleri ile Cahillik ve Spor Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Türkiye Rafting Federasyonu ve Çekerek Belediyesi işbirliğiyle ilçeye kazandırılan bileşimli rafting parkurunda vatandaşlar rafting heyecanı yaşadı.

Yozgat’ın Çekerek ilçesinde temmuz ayında düzenlenen ve Türkiye’nin birlikte 4 ülkeden 300’ye mail sporcunun katıldığı Arsıulusal Rafting Türkiye Grand Prix’sinin peşi sıra sentetik rafting parkuru vatandaşların istifadesine birlikte sunuldu. İlçenin turizm, kültürel ve sportif yönden tanıtımına katkı nail olmak için çalışmalarını sürdüren Çekerek Belediyesi, hafta sonu gerçekleştirdiği etkinlikle parkur alanını vatandaşların kullanımına açtı. Parkur alanına gelen vatandaşlar kask takıp duygusal yeleklerini giydikten bilahare antrenörlerce bilgilendirildiler. Henüz sonradan antrenörler eşliğinde botlara binen vatandaşlar, bilcümle birlikte küreklere asıldı. Kısaca 700 metre mesafede rafting eden vatandaşlar heyecan komple anlar yaşadı.

Aksaray’dan Çekerek’e rafting düzenlemek için mevrut İlknur Kılıç, “Çekerek’te tıpkı rafting parkuru olduğunu öğrendik. Ailece buraya geldik, bizim amacıyla ayrımlı ayrımsız repertuvar oldu. Haddinden Fazla hoşumuza gitti, yekpare yerine yapamasakta çok keyifli. Sistem buraya gelsin görsün. İlk öğün rafting yaptım, çokta eğlenceliydi. Yozgat halkına hakeza benzeri imkan kazandırdıkları amacıyla teşekkürname ediyoruz.” dedi.

Sorgun’dan rafting ayırmak üzere geldiklerini tamlayan Ahmet Alparslan ise, “Rastgele özdek haddinden fazla güzeldi, arkadaşlarla eğlendik. Ailecek geldik, herkese kaynak ederim. Rafting yaptık az buçuk yorucuydu ama çok eğlenceliydi. Hakeza tıpkısı imkanı bize sunanlara teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Share: