Bozok yaylasında rafting heyecanı

Yozgat’ın Çekerek ilçesinde vatandaşlar, yapay rafting parkurunda adrenalin dolu dakikalar yaşadı. “Dünya Mükemmeliyet Merkezi” sertifikasına topluluk olan Çekerek Rafting Parkuru’nda onlarca kasırga tutkunu, dönme boyu eğlenceli espas geçirdi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın destekleri ile Cahillik ve Spor Bakanlığı, Ekincilik ve Orman Bakanlığı, Türkiye Rafting Federasyonu ve Çekerek Belediyesi işbirliğiyle ilçeye kazandırılan sentetik rafting parkurunda vatandaşlar rafting heyecanı yaşadı.

Yozgat’ın Çekerek ilçesinde temmuz ayında planlı ve Türkiye’nin birlikte 4 ülkeden 300’ye mail sporcunun katıldığı Arsıulusal Rafting Türkiye Grand Prix’sinin ardından bileşimli rafting parkuru vatandaşların istifadesine birlikte sunuldu. İlçenin turizm, kültürel ve sportif yönden tanıtımına katkı ulaşmak üzere çalışmalarını sürdüren Çekerek Belediyesi, hafta sonu gerçekleştirdiği etkinlikle parkur alanını vatandaşların kullanımına açtı. Parkur alanına mevrut vatandaşlar kask takıp duygusal yeleklerini giydikten bilahare antrenörlerce bilgilendirildiler. Henüz bilahare antrenörler eşliğinde botlara binen vatandaşlar, hep gelişigüzel küreklere asıldı. Yaklaşık 700 metre mesafede rafting eden vatandaşlar heyecan meşgul anlar yaşadı.

Aksaray’dan Çekerek’e rafting beğenmek üzere mevrut İlknur Tığ, “Çekerek’te aynı rafting parkuru olduğunu öğrendik. Ailece buraya geldik, bizim üzere değişik aynı repertuvar oldu. Çok hoşumuza gitti, tam olarak yapamasakta çok sevinçli. Dizge buraya gelsin görsün. İlk kez rafting yaptım, çokta eğlenceliydi. Yozgat halkına hakeza aynı imkan kazandırdıkları üzere teşekkür ediyoruz.” dedi.

Sorgun’dan rafting fayrap etmek için geldiklerini tamlayan Ahmet Alparslan ise, “Seçme özdek çok güzeldi, arkadaşlarla eğlendik. Ailece geldik, herkese tavsiye mektubu ederim. Rafting yaptık az buçuk yorucuydu amma çok eğlenceliydi. Böyle bir imkanı bize sunanlara teşekkürname ederim.” şeklinde konuştu. – YOZGAT

Share: