Bulgaristan’daki er seçimler üzere Sakarya ve Kocaeli’de fikir ödeme işlemi başladı

Bulgaristan’da yapılan erken seçim kapsamında Sakarya ve Kocaeli’üstelik kıpırdak çifte vatandaşlar, oylarını kullanmaya başladı.

Sakarya’nın Serdivan ilçesindeki Hacı Emine Çadır İlk ve Ortaokulu’na gelen vatandaşlar, etiket kontrolünün peşi sıra kurulan yegâne sandıkta oylarını kullanıyor.

Oyunu kullanan vatandaşlardan Yılmaz Mecnunca, seçimin körpe ve uğurlu olmasını rica etti.

Sandığa gelerek görevlerini yaptıklarını dile getiren Eksiksizlik Öztürk ise seçimin balkı olmasını diledi.

Kocaeli’üstelik da tekme vatandaşlar, Bulgaristan’daki erken umumi intihap kapsamında Çayırova, Darıca, Derince, Gebze, Karamürsel, Körfez ve İzmit ilçelerinde kurulan 10 sandıkta oylarını kullanmaya başladı.

Derince ilçesindeki Yenikent Anadolu Lisesi’nde görüş kullanımını izlem eden Balkan Türkleri Ekin ve Tesanüt Derneği (BAL-TÜRK) Genel Başkanı Günay Ince, gazetecilere, sürecin problemsiz ilerlediğini söyledi.

Dönme sonuna büyüklüğünde Kocaeli’de 6 bine mail seçmenin fikir kullanmasını beklediklerini rapor eden Teferruatlı, “Sabahın er saatleri olmasına rağmen şu an Kocaeli genelinde 300’den fazla oy kullanıldı. Devir böylecene 6 bin civarında oy kullanılmasını bekliyoruz. Vatandaşlarımız katiyetle oylarını kullansınlar, oylarımıza ihtiyaçları olanlar var. Bulgaristan’da 2020’den beri 4. seçime gidiyoruz. Umarım bu seçimden sonradan Bulgaristan stabil hükümete kavuşur ve oradaki arkadaşlarımızın sağlık ve bol bolamat seviyesi artar.” dedi.Share: