Burdur’da asayiş çalışmalarında yakalanan 62 şüpheliden 52 yaşama tutuklandı

Burdur’da devlet genelinde suçun önlenmesi, olayların aydınlatılması ve suçluların yakalanmasına müteveccih düzenlenen çalışmalarda değişik suçlardan gözaltına alınan 62 şüpheliden 52’si tutuklandı.

İl Güven Müdürlüğü ekipleri aracılığıyla 04 -18 Son Teşrin 2022 tarihleri ortada yapılan çalışmalarda 6 adet kesici aygıt (bıçak-yaygı), 9 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildiği ve toplamda 4 erkek hakkında adli prosedür yapıldığı bildirildi. Dünyalık varlığına cebin işlenen taksirat ile mücadele edilmesi ve vatandaşların maddi zararlarının giderilmesi için düzenlenen çalışmalarda meydana gelen 9 arakçılık olayının ıcığı cıcığı aydınlatılırken olaya müdahil 6 kaba şahsiyet yakalanarak haklarında adli prosedür yapıldı. Aranan şahısların yakalanması amacıyla hesaplı çalışmalarda ise ayrımlı suçlardan (arakçılık, isteyerek yaralama, tehdit vb.) aranması olan toplamda 62 kişi yakalanarak adli makamlara irsal edildi. Sevk edilen 52 insan tutuklandı, 10 kişi ise serbest bırakıldı.

Yakalanan şahıslardan; “Benzeri Kimseyi Fuhuşa Motive Etmek/ Yaptırmak/Tavassut Etmek/Kayran Seçmek” suçundan 13 sene, 4 kamer mahbes cezasıyla aranan (1) özlük, “Hırsızlık” suçundan 6 sene, 8 ay ve 4 yıl 9 ay mapushane cezasıyla aranan (2) isim, “Kültür ve Zevk Varlıklarını Siper Kanuna Muhalefet” suçundan 5 sene, 4 kamer mapushane cezasıyla aranan (1) şahıs ve “İkametten Hırsızlık” suçundan 6 yıl mapushane cezasıyla aranan (1) nüfus tutuklanarak cezaevine teyit edildi. – BURDUR

Share: