Burdur’da Eşi Nurcan Seçer’i Öldüren Serhan Seçer’in Yargılanmasına Bitmeme Edildi

MUHAMMET FATİH BAŞCI

Burdur’da eşi Nurcan Seçer’i av tüfeğiyle öldüren Serhan Seçer, ikinci el hakim karşına çıktı. Seçer Ailesi’nin avukatı Süleyman Kesici, murafaa sonrası yaptığı açıklamada, “Sanığın, Nurcan Seçer’in abisi, teyzesi ve dosyadaki ayrımsız tanığı öldürmekle gözdağı ettiği yönünde havas aldık. Hakeza ayrımsız kişinin halen daha bir kıya işledikten sonraları öldürdüğü kişinin yakınlarını ve dosyadaki tıpkısı tanığı öldürmekle tehdit ettiği düşünülürse bu kişinin erkin bırakılması, ceza almaması evet üstelik cezasında değme iskonto yapılması banko vicdanları sızlatır” dedi.

Burdur’dahi ateş parçası Nurcan Seçer (35), kısaca 6 aydır ayrı yaşadığı ve için uzaklaştırma kararı aldırdığı eşi Serhan Seçer vasıtasıyla, gelişigüzel işlettikleri restoranda 8 April 2022 tarihinde av tüfeği ile vurularak öldürülmüştü. Serhan Seçer’in yargılandığı davanın ikinci duruşması, Burdur Yoğun Ukubet Mahkemesi’nde bugün yapıldı. Duruşmada, öldürülen Nurcan Seçer’in ailesi ve yan avukatları ile Karı ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı avukatı hazır bulundu.

“HALA TEHDİT ALIYORUZ”

Öldürülen Nurcan Şeçer’in kardeşi Ömer K., mahkemede, “Sanığın, yıllardır kardeşime çektirdiklerinden etraf sunma aheste şekilde cezalandırılmasını istiyorum” dedi. Nurcan Seçer’in Babası Mustafa K. ise “Bibi zılgıt alıyorum. Yeryüzü kısık şekilde cezalandırılmasını istiyorum” diyerek anlatım verdi. Duruşma heyeti, değişik tanıkların dinlenmesi ve Adli Tıp’tan beklenen raporun gelmemesi dolayısıyla davayı 7 Küçük Ay 2023 tarihine erteledi.

“SANIĞIN, NURCAN SEÇER’İN ABİSİ, TEYZESİ VE DOSYADAKİ BİR TANIĞI ÖLDÜRMEKLE TEHDİT ETTİĞİ YÖNÜNDE DUYUMLAR ALDIK”

Duruşma çıkışında izah fail Nurcan Seçer’in ailesinin avukatı Süleyman Kesici, şunları söyledi:

“Nurcan Seçer dosyasında bir duruşma daha sona erdi. Bekleyen raporlar var. Bu raporların sonuçlanmasını bekliyoruz. Raporlar geldikten bilahare aynı karar verilecek. Öncelikle şurası söyleyeyim; Türk Ceza Kanunu’nda eşini öldüren tıpkı kişinin alacağı ukubet, kanunda yeryüzü güç ukubet kendisine öngörülen ağırlaştırılmış müebbet cezaevi cezasıdır. Biz üstelik sanığın, kendisinin da suçunu kabul ettiği ve yekpare delillerin aleyhinde olduğunu gözeterek arz alçak cezayı alması amacıyla çabalıyoruz ve Türk adalet teşkilatının sunma tehlikeli cezayı sanığa vereceğinden kesinlikle eminiz. Şunu üstelik tavzih etmek isteriz; sanığın, Nurcan Seçer’in abisi, teyzesi ve dosyadaki bir tanığı öldürmekle gözdağı ettiği yönünde havas aldık. Böyle aynı kişinin halen değişik kıya işledikten sonraları öldürdüğü kişinin yakınlarını ve dosyadaki benzeri tanığı öldürmekle zılgıt ettiği düşünülürse bu kişinin azade bırakılması, ukubet almaması evet de cezasında değme indirim yapılması kesinlikle vicdanları sızlatır. Durumunda bir karar olanaksız. Biz bile sunma tehlikeli cezayı alacağını düşünüyoruz. Ev inatçı etkileniyor bu durumdan. Zor bir uzanım kendileri üzere. Tek kimesne hakeza bire bir husus varagelmek istemez. Umarım artık kadın cinayetleri devam etmez.”

Share: