Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanan ikizlere tevellüt haset sürprizi

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Tababet Fakültesine bu sene araç yaptıran koşa kızlara, rektörlükte mevlit haset sürprizi yapıldı.

Ceren ve Yaren Yıldırım kardeşler, ilkokuldan beri hayalini kurdukları hekimlik mesleğine etap kovmak amacıyla kazandıkları BUÜ Tıp Fakültesine pusat yaptırdı.

İkizler için 18’inci gözyaşı günleri dolayısıyla Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Öncül’un makamında kutlama gerçekleştirildi.

Rektör Kılavuz, Ceylan ve Yaren Sebep’a beyaz önlüklerini giydirdi ve öğrenci kartlarını teslim etti.

Kılavuz Kaptan, gazetecilere, Rize’birlikte öğretmenlik fail Artvinli benzeri ailenin kızları olan Ceylan ve Yaren’in, BUÜ’nün tababet eğitimi konusundaki başarılarından etkilenerek tercihlerini bu yönde kullandığını söyledi.

İkiz öğrencilere eğitim hayatlarında başarılar dileyen Yordam, “Değme yıl 12-13 bin eskimemiş öğrenci kaydediyoruz. 70 bin öğrencimiz var, her biri birbirinden kızıl, pırıl pırıl çoluk çocuk. Bu gençler, çıktı gelecek insanlar amacıyla birlikte lüks analog olacaklar. Önümüzdeki haftadan itibaren eğitim bilimi hayatlarına daha başlamadan yıpranmamış kaydolan tamam öğrencilerimizin mektepli kartlarını kendilerine sunacağız ve geldiklerinde üniversitenin imkanlarından bu kartlarla yararlanabilecekler.” diye konuştu.

İlk sıradaki tercihlerine yerleştirildiler

Kardeşler de beş dönemlerinden beri doktor olmayı hedeflediklerini ve atlaya zıplaya bu arada tercih yaptıklarını dile getirdi.

Üniversite tercihlerinde bir numara sıraya BUÜ Tıp Fakültesini yazdıklarını tamlayan ikizlerden Ceren Saika, “Babam bizi bilcümle ‘Doktor kızım, hekim kızım’ diyerek büyütmüştü. 12’nci sınıfta sıralamaya göre baktık, sunu dolgunca burasıydı, yeryüzü çok burası hoşumuza gitti, yazdık ve deminden buradayız.” dedi.

Daha sonra Yaren ve Ceylan Sebep, kendileri üzere hazırlanan mevlit günü pastasındaki mumları üfledi.

Share: