Bursa’da 4 Ekim’de tarım ve hayvancılık fuarları açılacak

BURTARIM 2022 Bursa 19. Uluslararası Ekincilik, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ile Bursa Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı 4-8 Teşrinievvel’de gerçekleştirilecek.

TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ ile Türk Tarım Alet ve Makinaları İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR) aksiyon birliğiyle TÜYAP Bursa Arsıulusal Fuar ve Kurultay Merkezi’nde düzenlenecek fuarlar, yerel ve yabancı 200’den fazla firmayı benzeri araya getirecek.

Geniş işaret yelpazesine erbap fuarlarda ziyaretçiler, ekincilik ve hayvancılık konusundaki son trendleri, gelişmeleri ve yenilikleri görme imkanı bulacak. Ağırlıklı yerine yerli istihsal ürünler tanıtılacak. Ziyaretçiler antrparantez düzenlenen etkinliklerle etkileşimli aynı fuar deneyimi yaşayacak.

Her iki fuarda kilitsiz küreksiz alanda traktör ve ekipmanları, 4 ayrı salon ve fuayeden oluşan kapalı alanda ise tohumdan sulama sistemlerine, hayvancılık ekipmanlarından tarımsal mekanizasyona, tarımsal ilaçlamadan gübreye, göveri-meyvecilikten ekolojik tarıma, nebat beslemeden fide-fidana kadar serbest eser grubu meydan alacak.

Çeşitli yarışmaların de düzenleneceği fuarlara, Balkan ülkelerinin tamamından, Avrupa’nın belirli bölgelerinden, Rusya, Ukrayna, Gürcistan, İran, Azerbaycan ve Ilımlı Asya, Körfez, Yıldız ve Ilımlı Afrika ülkelerinden çokça sayıda ziyaretçi ve Türkiye’den 60’ın üzerinde şehirden mihman geleceği tahmin ediliyor.

Uluslararası hisse senedi birliklerine manzara olması beklenen fuarlar, 8 Teşrinievvel tarihinde saat 17.00’ye büyüklüğünde musahabe edilebilecek.

Share: