Bursa’da ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitim yardımı yapıldı

İnegöl Sanayi ve Ticaret Odası eliyle ilçede ihtiyaç sahibi 529 öğrenciye eğitim bilimi yardımı yapıldı.

İnegöl Tecim ve Endüstri Odası’nde gerçekleştirilen tören ile yardımlar 71 okul müdürüne öğrencilere ulaştırması amacıyla teslim edildi.

Teslim töreni öncesinde açıklamalarda kâin İTSO Başkanı Çetin Uğurdağ, şu ifadeleri kullandı:

“Seçkin sene düzenlemiş olduğumuz eğitime yardım kampanyasında esasen birlikteyiz. Zaman kadar Ticaret ve Endüstri Odamız 18 yıldır eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilerimize destek vermeye bitmeme ediyor. Bu yıl dahi 18’inci yılını gerçekleştiriyoruz. Şu temel kadara 14 bin öğrencimize desteğimizi ulaştırmış olduk. Bugün itibari ile üstelik 71 okulumuza 529 öğrencimize desteğimizi ulaştırmış olacağız”

Hem öğrencilere hem dahi velilere çağrıda mevcut Başkan Uğurdağ, mesleksel eğitime öğrencilerin yönlendirilerek hem İnegöl’ün hem bile büyüklük genelinde oluşan mesafe elaman sıkıntısının önüne geçilmesi gerektiğini belirterek, sözlerini şu ifadelerle sürdürdü:

“Yıllardan beri İTSO’nun benzeri geleneği var. Hele bulunduğumuz şehirde özellikle önceki ve orta kademeli okullarda tahsil gören öğrencilerimiz girmek için, bunun beraberinde lise, darülfünun gibi eğitim kurumlarımıza üstelik öğrencilerimize üstelik destek verdi ve vermeye üstelik devam edeceğiz. amma velakin biliyorsunuz; İnegöl Terbiye Vakfı vasıtası ile de yeniden Bursa olmak üzere, mesleksel eğitime ulama çevirmek için çalışmalarımızı bitmeme ettiriyoruz. İnegöl sanayi şehri, dış satım şehri. Sizlerin vasıtası ile öğrencilerimize ve velilerimize haykırmak istiyoruz. Şehrimizin ve ülkemizin geleceği; mesleki eğitimde. İnşallah bundan sonraki süreçte öğrencilerimizi mesleksel eğitime yönlendirirsek hem şehrimizin hem birlikte ülkemizin açığını kapatmış oluruz. amma velakin hem öğrencilerimiz hem dahi ailelerimizin gelir düzeyinin elan efdal olacak diye düşünüyoruz. Bu de zaten kanıtlanmış vaziyette. Bu bağlamda yapmış olduğumuz eğitime arkalama kampanyasının hoş hedef olmasını diliyorum”

Uğurdağ’ın peşi sıra açıklamalarda mevcut İnegöl İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürü Ulu Akıllıcasına ise, İTSO’nun yemeden içmeden eğitim bilimi tedris yılının başında değil, sene içerisinde de sakil desteklerini gördüklerini belirtti.

Makul, İTSO ile mesleki eğitim bilimi üstüne teşrikimesai içerisinde olduklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“2004 Yılından beri bitmeme fail ve bundan sonra anadan görme ağıl mevrut eğitim bilimi yardımı amacıyla zaman buradayız. Ego sayın başkanımıza, İTSO yönetimine şükranlarımı sunuyorum. Öğrencilerimiz adın kendilerine teşekkürname ediyorum. Takkadak yetişek tedrisat önceden değil, tıpkısı zamanda yıl içerisinde eğitim bilimi tedrisat devam ederken birçok etkinliğimizde ve faaliyetimizde, biz ticaret ve uran odasının desteğini görüyoruz. Hele mesleksel eğitim bilimi üzerine teşrikimesai içerisindeyiz. Kendilerine ego hem mesleki anlamında hem bile çocuklarımıza yetişek yardımı verdikleri destekten çevre çok teşekkür ediyorum”

Share: