Bursaspor hazırlık maçlarında iki galibiyet aldı

Bursaspor, bu zaman başında oynadığı 5 tedarik maçında 2 galibiyet alabildi. Yeşil-beyazlılar, Aksaray Belediyespor ve Etimesgut’u yenmeyi başardı.

Yeni mevsim hazırlıkları kapsamında Afyon’da ve Bursa’da toplanmış 5 tedarik maçı eden Bursaspor, 2 yengi, 2 bozgun, 1 dahi kardeşlik aldı. İlk mücadelede Suudi Arabistan Süper Öbek takımlarından Desise-Tai ile karşılaşan yeşil-beyazlılar, mücadeleden golsüz beraberlikle ayrıldı. İkinci maçta Aksaray Belediyespor ile karşılaşan Bursaspor, 1-0 geriye düştüğü karşılaşmayı 2-1 kazanmasını başardı.

Orduspor 1967’ye yenildi

Bursa temsilcisi, evvel mağlubiyetini ise Orduspor 1967’ye alın aldı. Yeşil-beyazlılar, müsabakadan 3-1 yenik ayrıldı. Bursaspor, Afyon kampının sonuç maçında TFF 2. Öbek takımlarından Etimesgut Belediyespor ile yüz yüze geldi ve mücadeleyi 1-0 kazandı. Yeşil-beyazlı ekip, Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri’nde oynadığı tedbir maçında ise Şehremaneti Kütahyaspor’la karşılaştı. 500 kadar taraftarında izlediği müsabakada dayanabilen varlık gösteremeyen Bursaspor, rakibine 2-1 kaybetti. İlk haftayı erkek geçen Bursaspor, 5 Eylül’de TFF 2. Grup Parafin Grup’ta ilk maçına deplasmanda Afyonspor karşısında çıkma. – BURSA

Share: