Büyükşehir’in kurtarma timleri eğitimlerini sürdürüyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin lüzum Sakarya’da gerekse de bütün Türkiye’bile facia ve herhangi bir tür olaya müdahalede mevcut itfaiye aracı erlerinin bakım içi eğitimleri devam ediyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı marifetiyle gerçekleştirilen bakım içi yetişek programları temas yıl olduğu kadar bu yıl üstelik devam ediyor. Sakarya’birlikte gerçekleşen değme türlü olaya takkadak müdahale etmenin yanı sıra Türkiye’üstelik gerçekleşen başat, yer sarsıntısı, yangın üzere olaylara bile çabuk ve etken müdahalesi ile adından hezel ettiren Büyükşehir İtfaiyesi göreve en son başlayan 12 personele trafik kazaları eğitimi verdi.

Tüm kaymakamlık ihtimalleri ayn önünde bulundurularak gelişigüzel cins varyasyona cebin köken araçlarla gerçekleştirilen eğitim bilimi ile ait İtfaiye Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Her yıl olduğu kadar bu yılda hizmet içi eğitimlerimiz süreli tıpkısı şekilde bitmeme ediyor. Büyükşehir itfaiye aracı teşkilatı kendisine ister şehrimizde ve ülkemizde meydana gelebilecek değme nev kaymakamlık ve doğal afetlere alın 24 saat amade durumdayız. Önümüzdeki süreçte birlikte eğitim bilimi faaliyetlerimiz devam edecek. Cenabıhak ülkemizi ve milletimizi her çeşit kaza ve beladan korusun” denildi. – SAKARYA

Share: