Camı sarih unutulan araçtan içi dünyalık kırcı çantayı araklayıcı kaka yakalandı

Bursa’da park yeri halinde camı kemiksiz unutulan otomobilden içi mülk mahmul çantayı arakçı kaba, yüzlerce asayiş kamerasının kayıtları izlenerek yakalanmasının ardından tutuklandı.

İş insanı V.A, 18 Eylül’de Osmangazi ilçesi Koğukçınar Mahallesi’nde camını vazıh unuttuğu otomobilini kez kenarına bırakarak uzaklaştı.

Yol kenarından güzeşte M.Y, araçta süresince 700 bin liralık, 22 bin dolar, 3 bin ekü ve bazı bankalar eliyle sunulan çek koçanları bulunan çantayı çalıp dakikasında ayrıldı.

Otomobilinin yanına gelen V.A, çantasını yerinde göremeyince polise ihbarda bulundu.

Faili çıkarmak için harekete geçen Bursa Itimat Müdürlüğü Düzenlilik Idarehane Müdürlüğü Hırsızlık ve Yankesicilik Bölüm Amirliği ekipleri, yüzlerce düzenlilik kamerası ile Kent Asayiş Yönetim Sistemi alıcı kayıtlarını inceledi.

Ekipler, çantayı çalarak uzaklaşan zanlının M.Y. olduğunu, bu kişinin çantayla madun geçitten çıktıktan sonradan taksi durağına giderek taksiye bindiğini ve aynı apart daireye gittiğini belirledi.

Şüpheli, kaldığı aparta yapılan operasyonda gözaltına makbuz. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye atıf edilen M.Y. çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. Çanta ve içindeki paralar ile gayrı eşyalar ise sahibine tasdik edildi.

Güvenlik kamerası kayıtlarında, M.Y’nin elinde mal meşgul çantayla altgeçitten çıkması, taksiye binmesi ve aparta anbean odasına girmesi düzlük alıyor.

Share: