Cankurtaran uçakla 2 hastanın nakli gerçekleştirildi

Keyif Bakanlığına ilişkin ambulans uçak, ihtisas rahatsızlığı dolayısıyla önce tedavisi Ankara’bile yapılan hastayı Rize’ye, Rize’de kalp krizi sonucu karın hasarı oluşan hastayı ise doğacak tedavisi için İstanbul’a ulaştırdı.

Rize Sağlık Müdürlüğünden yapılan yazılmış açıklamaya göre, Afiyet Bakanlığına ilişik ambulans uçak ile iki parasız nakli gerçekleştirildi.

Kalp rahatsızlığı kâin ve Hacettepe Üniversitesi Hastanesinde önce tedavisi yapılan erkek hasta, tedavisinin devamı üzere Ankara’dan havalanan ambulans uçakla Rize-Artvin Havalimanı’na getirildi.

77 yaşındaki tutkun, burada hazır bekletilen ambulansla Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Yetişek ve Araştırı Hastanesi kardiyoloji bölümüne nakledildi.

Kalp krizi sonrası gelişen bellek hasarı zımnında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Yetişek ve Araştırma Hastanesi ağır bakım ünitesinde tedavisi tamamlanan 39 yaşındaki eş tutkun, ambulansla Rize-Artvin Havalimanı’na, buradan üstelik Esenlik Bakanlığının ambulans uçağıyla istikbal tedavisi yapılması amacıyla İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesine gönderildi.

Share: