Canlılık şirketlerinden düzenlenen gedik ‘yatırım ve bakım’ gitmek açıklaması

BEDAŞ, AEDAŞ ve ÇEDAŞ, tüketicileri ‘düzenlenen göz nedir, sebep yapılır?’ konularında haberdar etmek amacıyla eş benzeri izah yaptı. Açıklamada, lağım döşemi düzeltme, tesislerin yenilenmesi ve envestisman çalışmalarının gece gündüz devam ettiği anlatım edilerek, “Bu sırada çalışmaların can ve mal güvenliğini gözdağı etmemesi namına gerekli namına düzenlenen kesintiler gündeme gelebilmekte. Düzenlenen icraat sırasında tüketicilerimizin mağduriyet yaşamaması amacıyla 48 saat ilkin kamuoyuna lüzumlu bilgilendirmeler yapılmakta” denildi.

Boğaziçi Ruh Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ) İstanbul Avrupa Yakası’nda, Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ) Antalya, Burdur ve Isparta’da, Çamlıbel Ruh Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) bile Sivas, Tokat ve Yozgat’ta toplam 8,7 milyonu aşan kullanıcıya akıcı ve birinci sınıf cıvıltı dağıtım hizmeti sunmak amacıyla 7 dönüş 24 saat fariza başında.

TÜKETİCİ 48 SAAT ÖNCEDEN BİLGİLENDİRİLİYOR

Bölgelerindeki yıpranmamış yerleşim yerlerine erke ertelemek, küsurat öğrenci yanıt vermek, mevcut altyapıyı güçlendirmek için envestisman, bakım ve onarım çalışmalarını sürdüren BEDAŞ, AEDAŞ ve ÇEDAŞ, bu sırada gelişim güvenliği kuralları ve mevcut mevzuatlar çerçevesinde fert ve mal güvenliğini tedarik etmek amacıyla muayyen bir izlence dahilinde düzenlenen kesintilere gidiyor. Tüketicilerin bu kesintilerden asgari seviyede etkilenmesi hedefiyle tevzi şirketleri, planlı kesintilerin duyurusunu 48 saat öncesinden internet siteleri ve farklı iletişim kanalları üzerinden yapmaktadır.

Bir bölgede “envestisman ve hizmet” yapıldığı anlamına mevrut düzenlenen kesintiler ile ilgili tüketiciyi bilgilendirmenin önemi seçkin geçen çağ artarken BEDAŞ, AEDAŞ ve ÇEDAŞ’tan konuyla ait kuma aynı izah geldi. “Planlı gedik nedir, sebep yapılır, başka kesintilerden farkı nedir” sorularına karşılık veren açıklamada şu noktalara ilgi çekildi:

“Aksaklık halleri dışında, cıvıltı tevzi şebekesinde yapılması planlanan yatırım, hizmet-tamirat çalışmaları ve kullanılmamış abonelik bağlantılarında enerjinin kesilmesi gerekiyorsa, başlangıçta kamuoyu bilgilendirilerek ‘planlı boşluk’ yapılır.

“Izin ve görev alanlarımız dahilinde mevcut tevzi bölgelerinde, enerji arzının emniyetli, selis ve kaliteli namına yapılabilmesi üzere kanalizasyon ve kapasite artırımına yönelik sistem düzeltme, tesislerin yenilenmesi ve envestisman çalışmalarını gece gündüz ve eğlenceli kendisine sürdürmekteyiz. Enerji arzının güvenli, kesintisiz ve birinci sınıf yerine yapılabilmesi, bu tam çalışmaların ekiplerin ve vatandaşların duygusal ve para güvenliğine uymazlık vermeyecek şekilde gerçekleştirilmesi için “planlı kesintiler” gerekli adına gündeme gelmektedir.

“Bu süreçte tüketicilerimizin mağdurluk yaşamaması sunma temel meram ve prensiplerimiz ortada saha alıyor. Bu nedenle canlılık kesintisi mucip çalışmalarımızı, dağıtım şebekesindeki kullanıcılara etkisinin minimal düzeyde kalacağı saatlerde gerçekleştiriyoruz.

“Kent merkezlerinde; dönüştürücü ve tevzi merkezi bakımlarının gibi olduğunca gece saatlerinde yapılırken, gösterişli yüklülük ve ölçülü yüklülük verimsiz hatlardaki bakım çalışmaları, ustalık kısıtlar ve iş güvenliği zımnında sıra saatlerinde gerçekleştirilmek için planlanıyor.”

Share: