Çeçen reis Kadirov’dan itiraf: Çavuşoğlu ve Fidan’la gayri resmi ülfet gerçekleştirdik, Türkiye’ye çağırma ettiler

Cumhur Reisi Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği Soçi ziyareti tekmil dünyada degaje aksiseda uyandırdı. Erdoğan’ın Rusya Izzet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesi manşetlerde kendine serbest yer bulurken Soçi’ye ilişkin dikkat calip aynı evolüsyon elan ortaya çıktı.

KADİROV, ÇAVUŞOĞLU VE FİDAN’LA GÖRÜŞMÜŞ

Putin’e andıran tıpkı âdem yerine ön plana çıkan Çeçen şef Ramazan Kadirov, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Putin ile görüştüğü saatlerde kendisinin birlikte Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve MİT Başkanı Hakan Fidan görüşmeler gerçekleştirdiğini duyurdu.

DETAYLARI PAYLAŞTI

Telegram hesabından tıpkısı izah özne Kadirov, bilinmez görüşmeye ait, “Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve MİT Başkanı Hakan Ağaç ile Türkiye ile Çeçenistan arasına değişik konularda işbirliğinin kurulması gereği üstünde mutabık kaldığımız eli nimetli bire bir diğer resmi musahabe gerçekleştirdik. Çavuşoğlu, bu görüşmenin ilişkilerin geliştirilmesi için mir olmasını umduğunu söyledi. Kendisine adalet verdiğimi ve ortak girişimlerden herhangi bir iki tarafın bile yararlanabileceğini söyledim.” dedi.

‘TÜRKİYE’YE NIDA EDİLDİM’

Kadirov, tarihî yerine Çeçen ve Türk milletinin ortak noktalarına dikkat çekerek “Şu anda Türkiye’bile berenarı aşkın sayıda Çeçen yaşıyor.” dedi. Kadirov, ayrıca meçhul görüşmenin ardından Türk heyetinin kendisini Türkiye’ye çağırdığını ve bu davete olumlu cevap verdiğini açıkladı.

Konuyla ilgilendiren Çavuşoğlu ve Fidan marifetiyle ise resmi bire bir açıklama gelmedi.

Share: