CHP Düz Çözüm Ekibi Yozgat’ta Çalışmalarına Başladı

SEYFİ ÇELİKKAYA

CHP Umumi Merkezi’nin “Düz Hal Projesi” kapsamında oluşturulan “Yozgat Vadi Hal Ekibi”, Cumhuriyet Altını Meydanı’nda yapılan açıklamanın peşi sıra çalışmalarına başladı. CHP Bilecik Saylav Yaşar Tüzün, “CHP Umumi Merkezi namına bugüne kadar 14 ilde bu çalışmayı başlattık, 10’a mail ilimizde bitirdik, bugün 15’inci ildeyiz. Önümüzdeki günler bakımından bile değişik illerde bu çalışmayı bitmeme ettireceğiz” dedi.

CHP’nin Yozgat Düzlük Çözüm Ekibi, çalışmalarına başladı. CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, CHP Parti Meclis üyesi Devrim Sulh Çelik, CHP Yozgat Saylav Yüksek Keven, şehremaneti başkanları, kaymakamlık başkanları, partililerin katılımıyla ekibin çalışmalarıyla izah yapıldı.

“HALKIMIZDAN GELEN ÖNERİLERLE SORUNLARA ANALIZÖR ÜRETECEĞİZ”

CHP Yozgat İl Başkanı Abdullah Yaşar, ‘Meydan Hal Yozgat’ ekibinin eksiksiz kaymakamlık ve köylerde ayak ve esnaf ziyaretleriyle halkın yanı sıra olacağını söyledi. “Esnafıyla, işçisiyle, köylüsüyle, genciyle, kadın ve erkeğiyle, kamu Yozgat halkıyla kol kolalama, kentimizin ve ülkemizin sorunlarını konuşacak, gene halkımızdan gelen önerilerle sorunlara çözümler üreteceğiz” diyen Yaşar, şunları söyledi:

“Delege demokratlık anlayışı ile halkımızdan aldığımız görüşleri CHP Yozgat İl Başkanlığımızın ve CHP Genel Merkezimizin politikaları ile çözüme kavuşturacak cazibe ve programlar hazırlayacağız ve bu programları halkımıza sunarak, hemşerilerimizle birlikte kentimizin ve ülkemizin sorunlarına çözüm bulacağız. Öğür örgütümüzden oluşan Saha Hal Ekibimiz, fırka politikalarına hakim, kentimizin sorunlarının farkında ve iletişim konusunda eğitim almış istekli partililerimizden oluşmaktadır. Mesai boyunca ekibimiz, kalıp ilçemizden başlayarak, ilçe ve köylerimizde kül derece ve işyerlerini konuşma yazar, vatandaşlarımıza, partimizin politikalarını anlatacak, nüfuz olduğumuzda hayata geçireceğimiz Familya Destekleri Sigortası, Gestalt Türkiye Projesi, ekincilik ve hayvancılık politikalarımızı tanıtacak ve sorunlarını dinleyerek rapor haline getirecekler. Hazırlanan bu raporlar umumi merkezimize sunulacak ve çözüm yolları ortaya koyulacaktır. Bu süre içinde esnafımız, çiftçimiz, sivil sosyete kurumları ve doyum önderleri ile ayrımsız araya gelinecek ve kentimizin iktisadi kalkınmasıyla ait düşünceler kentimizin parçalanmamış paydaşlarından öğrenilecektir. ‘CHP Düz Çözüm Yozgat’, bu misyon ve hedeflerle, umumi merkezimizin ve yer başkanlığımızın liderliğinde yola çıkıyor. Sorunların çözüldüğü ayrımsız Yozgat ve Türkiye hedefiyle çalınmadık husus, kulak verilmedik hemşerimiz tutmak için Yozgat’ta sahaya çıkıyoruz.”

“BUGÜNE KADAR 14 İLDE BU ÇALIŞMAYI BAŞLATTIK”

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün da Cumhuriyet Altını Umum Partisi Genel Merkezi’nin ister Divan grubunda lüzumlu Fırka Meclisi’nde ve gerekse Eşkâl Umumi Heyet üyeleri tarafından oluşturulan toplam 17 vahit 17 komisyonla Türkiye’nin her bir tarafına gidip, belirlenen sorunların CHP iktidarında çözülmesi üzere yola çıktıklarını bildirdi. Tüzün, “Yozgat’ın sorunun hangi olduğunu şimdiden sınırlamak için, iktidara geldiğimizde ayrımsız düğmeye bastığımızda Yozgat’ta hemşirelerimizin bizden isteklerinin ve beklentilerinin neler olduğunu öğrenebileceğimiz tıpkı çalışmayı zaman Yozgat ilimizde başlatıyoruz. Cumhuriyet Altını Umum Partisi Umumi Merkezi yerine bugüne kadar 14 ilde bu çalışmayı başlattık, 10’a andıran ilimizde bitirdik, zaman 15’inci ildeyiz. Önümüzdeki eyyam itibarıyla bile ayrı ayrı illerde bu çalışmayı devam ettireceğiz” diyerek konuştu.

“BU SİYASİ İKTİDARDAN HESAP SORULABİLECEK”

Türkiye’nin zarfında bulunduğu edisyon durumdan kurtulabilmenin çaresinin güdük ayrımsız müddet sonradan bulunacağını vurgulayan Tüzün, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Güdük bir süre sonraları Türkiye’nin önüne sandık ati ve 21 yıldır Türkiye’üstelik yaşanan özellikle hak, ülfet, adalet anlayışına olumsuz sakıt bu politik iktidardan adisyon sorulabilecek. Türkiye’da var olan köylümüzün, çiftçimizin, esnafımızın, sanayicimizin, emeklilerimizin zarfında bulunduğu pres durumdan kurtulabilecek benzeri eskimemiş iktidara ihtiyaç olduğunu hepimiz haddinden fazla gani biliyoruz. İşte biz üstelik Cumhuriyet Ahali Partisi namına Yozgat’ta hemşerilerimizin bizlerden isteklerinin hangi olduğunu öğrenebilmek üzere 2 kamer süreyle yapacağımız bu çalışmada toplanmış Yozgat ilinde bulunan 418 bin 500 nüfusun şişman bire bir çoğunluğuna, 234 bin haneye, 23 bin 680 aksiyon yerine ve 14 ilçemize, 22 beldemize ve bizzat köylerimize gidip bu çalışmayı gerçekleştireceğiz. Yozgat ilinde çalmadık kapı, sıkmadık halk bırakmayacağız. Bu yönüyle baktığımızda bile bu sorunların tespiti elden kapıda kalmayacak. Bütün Cumhuriyet Umum Partisi’nin saha hal masasının kayıtlarına girecek ve iktidarımızda ne ilçemizde ne beldemizde, hangi köyümüzde, hangi sorunun olduğunu tıpkı düğmeye bastığınızda bunu görüp çözüme kavuşturacağız. Bu anlamda Cumhuriyet Umum Partisi’nin umum iş birimleri bilcümle Türkiye’üstelik süreci bitmeme ettiriyor ve programlarımızı söylüyoruz. Cumhuriyet Altını Halk Partisi’nin iktidarında, Budun İttifakı’nın iktidarında evvel 100 günde neler yapabileceğimizi evvel 6 ayda neler yapabileceğimizi geçmiş benzeri yılda neler yapabileceğimizi, bu çantanın zarfında bulunan broşürler ile beraber güre arkadaşlarımız şahsen kül konutlara, bilcümle aksiyon yerlerine, tamlık evlere her an bunu anlatacak ve araç altına algı. Bugün Yozgat’tayız. Yarın apayrı benzeri kentteyiz amma zaman havanın sevimsiz olmasıyla alay malay Yozgatlı hemşerilerimizin bizleri bu büyüklüğünde yunak karşılamasından çevre büyük memnuniyet ve saygınlık duyduğumu tabir ediyorum.”

“BİR YILDIR 14 İLDE KAYRAN ÇÖZÜM ÇALIŞMALARI BAŞLADI”

CHP Tümen Meclisi üyesi Kıvrılma Barış Çelik ise, Yozgat’ın Anadolu’nun haddinden fazla eşsiz kentlerinden biri olduğunu hatırlatarak, “Burada 15’inci devlet namına bulunmaktayız. Tahminî bir yıldır 14 ilde vadi çözüm çalışmaları başladı. Birçoğunda bitirildi. Bu sürecin tamamında Cumhuriyet Ahali Partisi yerine Cumhuriyet El Partisi’nin kurulları kendisine çetin aynı şekilde çalışmaya bitmeme ediyoruz. Yer çözüm, Cumhuriyet Umum Partisi örgütlerden sorumlu Umumi Komutan Yardımcısı Sayın Oğuz Kaan Salıcı ve Evcil Yönetimlerden Mesul Umumi Başkan Yardımcısı Sayın Seyit Torun’un başkanlığında oluşturulmuş, Bilecik milletvekilimiz sayın Yaşar Tüzün’ün ve Öğür Meclisi üyesi ben Inhina Sulh Çelik koordinasyonunda yürütülmekte olan bir iş” ifadelerini kullandı.

“İKTİDARI DEĞİŞTİRMEK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”

Çelik, konuşmasında şunları söyledi:

“Bizim partimizin gençlik ve kadın örgütlerinden arkadaşlarımızın profesyonel yetişek alarak bildirişim becerisi, öğür politikalarına hakimiyeti ile ilgilendiren eğitimleri tamamladıktan sonra Yozgat ilinin öncelikle merkezi olmak üzere, yani toplam 14 ilçede, 22 yer üstelik, 550 köyde bilcümle iş yerlerini ve bilcümle haneleri yegâne biricik gezerek vatandaşın, esnafın, gelişim yeri sahibinin sorunlarını durumunda belirleme ederek varsa somut hal önerilerimizi onlara kapılarında anlatarak yoksa üstelik bunları partiye bildirerek fırka politikalarının gelişmesine yardım dercetmek için bizim biricik bir tane musahabe ettiğimiz tıpkısı hal çalışması. Tığ yalnız merkezde olmayacağız. Biz Sorgun’dahi olacağız, biz Yerköy’üstelik olacağız, tığ Boğazlıyan’dahi olacağız. Tığ bundan sonra Yozgat’ın bütün ilçelerinde düzlük hal ekipleriyle alay malay olacağız. 14 Mayıs’ta Cumhuriyet Altını Halk Partisi ve Altılı Ganyan Masa’nın değişik partileri kendisine Ulus İttifakı’nın Cumhur Reisi adayıyla, Ulus İttifakı’nın cumhurbaşkanlığı adaylığını belirlenmesinden sonra biz iktidarı fark etmek amacıyla kayran çalışmalarımızı bilcümle hızıyla sürdüreceğiz.”

Konuşmaların arkası sıra Yozgat Bozok Engelliler Derneği Başkanı Mehmet Akbulut, ara sıra üyeleriyle gelişigüzel CHP’nin lansman toplantısı alanına girip, sorunları hakkında bilgilendirmede bulundu. Akbulut, “Gerçekler dağ benzeri kapsam. Bu şekildeki avlu şartlarında ayrımsız engellinin maaşının bin 500 lira yapmayla 2 bin liralık yapmayla geçinemez ağıl gelmiş bir durumdayız. Yozgat bu zamana büyüklüğünde engeller namına biz müracaat ettiğimiz bazen büyüklük dairelerinde maatteessüf kendimizi açıklama ettiğimiz halde bunları alamıyoruz” dedi.

Share: