CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TORUN İNANDIĞIMIZ YOLDA KARARLI ADIMLARLA İLERLEYECEĞİZ

İZMİR’in Seferihisar ilçesinde CHP meclis üyeleri, 2 devir sürecek kampa girdi. Burada mütekellim CHP Domestik Yönetimlerden Sorumlu Genel Komutan Yardımcısı Seyit Torun, İnandığımız yolda azimli adımlarla ilerleyeceğiz ve asla düşüncesiz benzeri girişim da atamayacağız. Cesaret ve inançla bu süreçten galip çıkacağız. 2019’de çok balaban tıpkısı şeyi başardık. 11 büyükşehrimizi aldık. 250’ye andıran belediyeyi aldık. Türkiye nüfusunun yüzde 51,8’ini yönetiyoruz. Hesaplı yerine yüzdelik 67’sine hükmediyoruz dedi.

CHP’li divan üyeleri, Seferihisar ilçesinde 2 dolaşma sürecek kampa girdi. CHP genel başbuğ yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı ile Seyit Torun’un katılımıyla yapılan kampın açım töreninde CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İzmir Büyükşehir Şehremini Bronz Soyer, ilçe uray başkanları, meclis üyeleri düz aldı. Burada konuşan Torun, İnandığımız yolda kararlı adımlarla ilerleyeceğiz ve asla dümbelek aynı aşama bile atamayacağız. Cesurluk ve inançla bu süreçten galip çıkacağız. 2019’birlikte çok koskocaman tıpkısı şeyi başardık. 11 büyükşehrimizi aldık. 250’ye yakın belediyeyi aldık. Türkiye nüfusunun yüzde 51,8’ini yönetiyoruz. Iktisadi kendisine yüzdelik 67’sine hükmediyoruz. 2019’de bu diktatörlüğü sandıkta yenebileceğimizi kanıtlama ettik. Demin vakit ikinci ayağa geldi. Yerelde bunu gösterdiysek, genelde üstelik ifşa etmek zorundayız. Bilcümle alay malay milletin iktidarını kuracağız. Belediyelerimiz göreve çok baskı koşullarla başladı; borç yükü, personel yükü ve iktidarın daima yetki ve gelirlerini ellerinden alma çabaları. Uray başkanlarımız yılmadı. Şikayet etmedi, savaşım etti. Zaman yapılan anketlerde gururla söylüyorum ki; bizim belediye başkanlarımız her şeye rağmen kudretli, evire çevire işler yapıyor. Şehremaneti divan üyelerim üstelik bu mücadelenin bire bir parçası. Şu anda komisyonda bütçe görüşmeleri bitmeme ediyor. Bugün da İçişleri Bakanlığı bütçesi var. Biliyoruz kim; bu milletin aklında, vicdanında İçişleri Bakanlığı’na gelmiş bugüne kadarki bildirme iri yağız lekedir. Bu ülkeye, bu millete yakışmayan bire bir İçişleri Bakanı’dır. Ayrımsız an geçmiş da istifa etmelidir dedi.

‘KRİZİ BİZİM BELEDİYELERİMİZ HAFİFLETİYOR’

CHP’li belediyelerin kaynaklarını bereketli kullanarak, olağanüstü işler yaptığını belirten Torun, Pandemide vatandaşlarımızın kapılarını çaldılar, rastgele tip ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştılar. O zor günlerde vatandaşlarımızın yanında oldular. 4 milyon 800 bin haneye 26 bilyon TL’lik müzaheret yapıldı. Şu anda kebir tıpkı kazançlı buhranın içindeyiz. Toplumumuzun tekmil kesimleri soylu erki sıkıntı zarfında. Yoksullukla karşı karşıya, evine savuşturmak götürmenin derdinde. Bizim belediyemiz olmasaydı; yaşadığımız dava çokça daha büyürdü. Erdoğan’a bire bir çağrıda olmak istiyorum; bizim belediyelerimize teşekkürname et. Senin yarattığın bu krizi, bizim belediyelerimiz hafifletiyor. Erdoğan belediyelerimizin henüz fazla, henüz ongun hizmet vermesinin önünü açması gerekirken, maalesef engelleri koyuyor. Biliyoruz kim; İzmir’imizde bile seçme nev amme kaynaklarını kapattı. İzmir’imiz bire bir sarsıntı tehdidi ile karşı karşıya. İki yıl önceki bir şiddetli yaşadık. Belediyemiz üstelik Dünya Bankası’ndan haddinden fazla mufassal vadeli düşük faizli güven buldu. Vakit Kaybetmeden tıpkı imzanıza bakıyor. Sayın Bakan orada gözümüzün içine baka baka ‘Hayır, bizden kaynaklanan tıpkısı madde yok, evrak eksikliği’ dedi. Galiba ayrımsız güvenceyle alınmış krediyi de saray bekletiyor, imzalamıyor. Burada haddizatında şehremaneti başkanlarımız değil; vatandaşlarımız cezalandırılıyor diye niteleyerek konuştu.

‘BELEDİYELERİMİZ YURT KAPASİTESİNİ YÜZDELIK 392 ARTTIRDI’

Yıllardır elverişsiz sorunun çözülemediğini belirten Torun, Gelişigüzel yere üniversite yaptık diyerek övündüler amma tahaffuz sorununu çözemediler. Rastgele yıl vaatlerle geçiniyorlar. Bizim belediyelerimiz 22 olan öğrenci dar sayısını 83’e çıkardı. 2 bin 996 olan ev kapasitesini üstelik 14 bin 745’e yükselterek, yüzde 392 arttırdı. Nerede Hangi sav varsa ‘Bu, sevgili iktidarındır’ demeden belediyelerimiz vatandaşımızın yanı sıra oldu. Yetiştirme Yurdu sayımız 162’den 382’ye imdi. 20 yıldır iktidardalar ama bibi muvasala sorununu çözemediler. Belediyelerimiz şu anda kısaca 11 raylı sistemi tamamladı. 23 raylı bütün üstelik bitmeme ediyor. Bu icraat çok önceden başlamış olsaydı bugüne kadar çözülmüş olurdu. Belediyelerimiz temiz kaynaklarını alamadıkları kredilerden ekolojik ortam bu alana yönlendirdiler. 3 bin 196 ayak topu sahası kadar yeşil alanı vatandaşlarımızın kullanımına açtılar. Doğanın, onlar doların yeşilini seviyor dedi.

‘VATANDAŞIMIZ HER ŞEYİN FARKINDA’

Tarım konusunda da oylumlu aynı küşayiş aldıklarını belirten Torun, Düne büyüklüğünde ekincilik ihracatçısı ülkeydik şu anda maatteessüf tarım ithalatçısı ülke haline geldik. Maatteessüf rustik boşaldı. Şu anda üretimden koptuk. Vatandaşımız çiftçimiz, üreticimiz ürününe küstü. Belediyelerimiz 160 bin üreticiye 8 milyar bindi sağladı. İşte halkçı belediyecilik, derman belediyeciliği budur. Bugün ekincilik bakanlığının 25-30 bilyon bindi sağladığı tıpkı ülkede bizim belediyelerimiz kısaca 10 milyara andıran bire bir bindi sağladı. 20 yıldır tarımı bitirdiler, köyleri boşalttılar. İnsanları yoksullaştırdılar. bazen Erdoğan çıkıyor, gittiği yerlerde belediyelerimizin bakım yapmadığını, vatandaşın sorununu çözmediğini anlatım ediyor. Bu rakamları tek gözün görmüyor mu Belediyelerimizin senin iktidarının 20 yılda yapamadığını yaptıklarını gözün görmüyor mu, rastgele tip engele, tehdide kumpasa karşın. Sen görmüyorsun amma vatandaşımız herhangi bir şeyin farkında diye niteleyerek konuştu.

‘HEP VATANDAŞTAN DESTEK İSTİYORLAR’

Torun, sözlerini şöyle sürdürdü: Bunları yaparken onlar bağışlara umum koyuyor, belediyelerimizin yetki ve gelirlerini elinden alıyor. İktidara gelsinler, ilçe belediyelerini da kaldıracaklar. Temas şey saraydan dalavere edilecek. Doğal afetlerde arkalama kampanyaları başlatma yetkisini dahi eline aldı. ‘Bağışı benden gayr toplayamaz’ diyor. Hep vatandaştan bindi istiyorlar. Hiç o sarayın beslemelerinden fedakarlık istediler mi tıkır tıkır döviz üzerinden paralarını aldılar. Onlara bu ülkenin hep rantı, kaynakları düştü. Çevre Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın yardımlarının yüzdelik 97’si, Topluluk İttifakı’na gidiyor. Nüfusun yarıdan fazlasını yönetiyoruz ama kaynakların yüzdelik 97’si Cumhur İttifakı belediyelerine gidiyor. Cumhur İttifakı belediyelerine biricik aynı denetmen gitmedi. Bunların işi gücü; hükümsüzlük, adaletsizlik, hile dolan. ‘Terörist çalıştırıyorsunuz’ dediler ama tek dediklerini ispatlayamadılar. İşleri güçleri dedikodu.

‘PATLAMADA SINIRIN ÖNEMİ BİR DEFA ELAN ORTAYA ÇIKTI’

Bir İçişleri Bakanı var. Özlük görevinin dışında seçme şeyi yapıyor. Metal tacirleriyle kara paracılarla dal kolalama. Rastgele cins olumsuzluğun içinde, ne taşı kaldırsanız altından çıkıyor. İşi gücü bize laf beslemek, giydirmek. Bire Bir aktarılma o hak kantarında o birlikte tartılacak ve bugüne büyüklüğünde yaptıklarının hesabını verecek diyen Torun, Tığ ‘sınır namustur’ dedik. Hep il ve ilçelere ası astık. Şu anda, en üst yaşadığımız Taksim’deki patlamada sınırın ne büyüklüğünde oylumlu olduğu ayrımsız posta henüz ortaya artık. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Bu işin katiyen takipçisi olacağız. ‘Başmak numarasına büyüklüğünde biliyorum sınırdan kuş uçmaz’ eylemek cılız. Pabuç numarasını bildiğin yıldırıcı adım adım geldi, 4 kamer İstanbul’birlikte kaldı. Görevini yapamadığının benzeri ispatı. O terörist de terör örgütünün istihbaratçısıymış. Bu büyüklüğünde acizlik imkânsız. Eskiden ‘Suriyelileri onların iradeleriyle göndereceğiz’ deyince, Erdoğan bizi suçluyordu. Peki, cemaziyelevvel ne dedi ‘Esad’la görüşebilirim’ dedi. Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Uğur Kurum’dan İzmir halkı yerine hala özür bekliyoruz. ‘İzmir işgal altında’ diye hakaret eden bakandan defo bekliyoruz. kimi vakit kendisini Aristokrat’ya özendiğini biliyorum. Soylu’dan tıpkı özdek imkânsız. Onun dili yapışkan ama sayın Kurum’un yer azından ayrımsız çap terbiyesi, anlayışı var. Zinhar ona özenmesin. İzmir halkına ve Büyükşehir Belediyesi’hangi yaptığı hakaretten ekolojik ortam özür dilesin dedi.

‘TERÖRE PRİM VERECEK HALİMİZ YOK’

İzmir kampında bundan sonraki adımların neler olacağının belirleneceğini rapor eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, İzmir’dahi Büyükşehir Şehremaneti Başkanımızın yaptığı hizmetleri görmekten çok memnunum. Ayrımsız hafta geçmiş İstanbul’dahi aynı yıldırı saldırısıyla karşılaştık. İstiklal Caddesi’nde 6 canımızı kaybettik. Allah’tan yağmur diliyoruz. Bizi bu terör saldırılarıyla edep edemeyeceklerini aslında biliyorlar amma toplumu kutuplaştırma çabası içindeler. Onda üstelik muvaffakiyetli olamayacaklar. İlk öğün teröre maruz kalmıyoruz, prim verecek halimiz de bulunmayan. Türkiye’da bu eylem yapıldığında bizim İçişleri Bakanımız hangi yapıyordu, neyle meşguldü Bizim İçişleri Bakanı’mız sokaktan geçen suçluyu bulup, foto çektirme uzmanı. Metal taciriyse, mafya babasıysa yeğleme sebebi. Onun tıpkısı ışık albümü var. Teröristin Afrin’den geldiğini söyledi. Sonradan detaylar ortaya imdi. Kullanılmamış gelmemiş, aylardır İstanbul’birlikte. O terörist aylardır İstanbul’de gezerken sen hangi yapıyordun Dedik kim; Türkiye’nin cızık güvenliğinde mesele var. Türkiye’nin güvenliğine katkıda gezmek için sen hangi yapıyorsun diyerek konuştu.

‘6’LI MASADAKİ İRADE, ÇELİK BİR İRADE OLACAK’

Salıcı, sözlerine şöyle bitmeme etti

Süleyman Aristokrat şunu yapıyor; Sayın Kılıçdaroğlu’na, belediye başkanlarımıza laf yetiştirmekle çalışır. Süleyman Soylu’nun Türkiye’dahi İçişleri Bakanı olmadığı, Recep Tayyip Erdoğan’ın sokakta alışılagelen aynı vatandaş kabilinden ilişki gördüğü tıpkı Türkiye’ye gerekseme var. Onların oturduğu sarayda yaşamayan amma devleti yönetmeyi bilici, 6’lı masayı iyi tıpkı şekilde götürmüş, halktan yana gayet mütevazi, bütün pisliklere; mafya babalarına metal tacirlerine misil koyacak tıpkı iktidara ihtiyacımız var. O iktidara giden kat zaman yaptığımız bu çalışmalardan, hazırlıklardan geçiyor. O seçime varız. Buyursunlar, sandığı getirsinler. 6’lı masadaki iradeyi polat bire bir buyruk namına ortaya koyacağız ve yolumuza bitmeme edeceğiz. ‘İYİ Parti konumunu değerlendirsin’ diyor. Meral Akşener, öz konumlarıyla ait tıpkısı cevap verdi. Herhalde anlamıştır. Beyefendi iktidarı bırakmış, muhalefeti dizayn ediyor. Burada Türkiye’nin ikinci yüzyılını kuracak bire bir tehalüf var ve o aykırılık geleceğin iktidarı yerine gelecek.

‘İKTİDARDA OLDUĞUMUZ TÜRKİYE’DE BAŞKANLIK YAPMAYI SAHNE ETTİM’

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise namına sabahleyin saatlerinde tıpkısı ifade ulaştırıldığını açıklayarak, Bu raporda, ‘İzmir’in canlı ruh dengesiyle bulunan borçların sağlam aynı şekilde karşılanacağı tutum yönetimiyle ruh performansının birlikte dirençli kalmaya devam edeceği anlaşılmıştır. adam başına düşen gayrı berrak milli sağlık hasılasının ulusal ortalamanın 1,2 ikmal üstünde olan İzmir’in rüşvet sağlık tabanı sağlayan, enerjik ve dolgunca çeşitlendirilmiş ekonomiye ehil olduğu anlaşılmıştır’ yazılıydı. Bu tabir esbak gece yayınlandı ve İzmir’in cesaret notu ‘AAA’ namına teslim edildi. Seferihisar- İzmir arasında yüzlerce kez gelip gitmişimdir. İlk kat bu sabah gelirken iktidarda olduğumuz tıpkısı Türkiye’bile belediye başkanlığı yaptığımı sahne ettim. Yıllardır iktidarda olmamanın ama fariza başında olmanın hangi girmek olduğunu yaşayarak geldik dedi.

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel dahi yaptığı konuşmada, CHP iktidarında içtimai devletin nasıl olacağını illerinde, ilçelerinde gösteren şehremaneti başkanlarımızdan korkuyorlar. Korktukça saldırganlaşıyorlar. Ellerinde bulunan devletin tamlık imkanlarını güçlerini kullanarak, saldırıyorlar. Tığ bile milletimizle ve başkaca saldıranlar üstelik haddinden fazla haddinden fazla mebzul biliyor kim; geliyor gelmekte olan. Bu mücadelede uray sedir üyelerimize üstelik nazik fariza düşüyor. Bu çalıştayı bunları atışmak üzere düzenledik. Ülkemizi huzura, refaha CHP çıkaracak diyerek konuştu.

Share: