CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Giresun’da esnafı konuşma etti Açıklaması

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Giresun’bile esnaf ve vatandaşlarla bire bir araya geldi.

Kılıçdaroğlu, muhtelif programlara süzülmek üzere geldiği kentte Gazi Caddesi’ndeki esnafı mülakat etti. Ara Sıra dükkanlara giren Kılıçdaroğlu, hisse senedi yeri sahibi ve çalışanlara kolaylıklar diledi, vatandaşlarla ahbapça etti.

Kılıçdaroğlu, cadde üzerinde toplanan vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, çokça güzel bire bir ülkede yaşadıklarını söyledi. Siyasa dünya gelişigüzel şeyin çok iyicene olduğunu savunan Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İnsanımız iyicene, doğamız, çevremiz iyice. Denizlerimiz pir, ırmaklarımız fena hâlde, değme şeyimiz domuzuna. Bu fena hâlde ortamda hepimiz varlık içinde sürdürmek istiyoruz. İstiyorum kim bu ülkenin esnafı kazansın, balıkçısı kazansın, çiftçisi kazansın. İstiyorum kim bu ülkenin emekçisi şen geçinebilsin. İstiyorum ki bu ülkede her bala temel marifetiyle yatağa dirlik içerisinde yatırılsın. İstiyorum ki bu ülkenin caddelerinde, sokaklarında, parklarında cümle dirlik içre gezebilsin, eğlenebilsin. İstiyorum kim anneler ve babalar çocuklarını üniversiteye gönderirken sağlık zarfında gönderebilsinler. Sınırlı sorunu mu var? Böyle ayrımsız sorununun olmadığı tıpkı Türkiye istesinler.”

Gelişigüzel evde varlık ve bereket olmasını istediğini belirten Kılıçdaroğlu, “Hep kötülüklerden bu ülkenin arınması gerektiğine inanıyorum ve bunun üzere mücadele ediyorum. Benim mücadelem türe mücadelesidir, türe mücadelesidir, eş hakları mücadelesidir. Benim mücadelem emeklinin, zabıtanın, işçinin, memurun, öğretmenin mücadelesidir.” dedi.

Kılıçdaroğlu, şu değerlendirmede bulundu:

“İstiyorum ki beleşten kazananlar değil, alın teriyle kazananlar toplumun önünde olsun, karşı terine ayar verilsin. Şurası Giresunlu tek kardeşimin unutmamasını istiyorum, Erkek Eksiksizlik’in hedefi, Mösyö Kemal’in isteği, Mösyö Kemal’in hep amacı esnafın kazanması, işçinin kazanması, emeklinin kazanması, memurun kazanması, öğretmenin kazanması, göçüm şoförünün kazanması, otobüs şoförünün kazanması, tır şoförünün kazanması, herkesin, alın teri dökenlerin kazanmasıdır. Bay Eksiksizlik’in hedefi odur. Erkek Kemal’in hedefi 5’li çetelerine hesap sormaktır. 5’li çeteler kazanacak, 5’li çeteler bu milleti soyacak, bay Kemal seyredecek… Yemezler. Serencam kuruşuna kadar alacağım. Kim tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemişse onun hesabını soracağım. Kimesne kusura bakmasın.”

Kendilerinde muamma kapaklı iş olmadığını, seçkin şeyin belirtik ve milletin önünde olacağını aktaran Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Milletten gizli tek özdek kaçınan. Yol yaptın, köprü yaptın. Kaça yaptın? Galiba değil. Çetelere para muhtemelen değil. Bunların tamamını alacağız. Bu esnaf kazanacak kardeşim. Buradaki pastacı kazanacak kardeşim. Fındık üreticisi kazanacak kardeşim. Söylüyorlar, Ferrero geldi buraya, değil mi? Hiç keder etmeyin kardeşim. Benim ulusçuluk anlayışımda önce benim milletim kazanacak. Önce bu büyüklük kazanacak. Bu ülkenin fındık üreticisi kazanacak. Haksızlığı önleyemezler çünkü haksızlık yapıyorlar. Tek bulut etmeyin bu kardeşiniz bütün haksızlıkları bitirecek. Zira benim saraylarda daim olmak kabilinden ayrımsız hedefim namevcut. Bize eğer ayrımsız adres olacaksa adresin yeri bellidir. O da Çankaya’dır. Kimse bulut etmesin. Fakirin fukaranın olduğu ülkede saraylar imkânsız rüfeka. Fakirin fukaranın olduğu yerde evvel fakirliği fukaralığı bitireceksin. Onu bitirmiyorsan sen sebep yöntem yapıyorsun. Ne gerekçeyle yöntem yapıyorsun. Aynı husus henüz söyleyeyim, onu üstelik herkesin bilmesini isterim. Siyasete atılan herif zenginleşiyorsa bilin ki sizin hakkınızı yiyordur. Bilin kim karşı terini çalıyor, siyasete giren herif zenginleşemez, köşeyi dönemez. Bunu birlikte herkesin bilmesini isterim.”

Share: