CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu, Amasya’da konuştu Açıklaması

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, ” Türkiye’de derin bire bir fakirlik var, bunun bile farkındayım ama çakmak yetmez. Siz çetin verirseniz tamamını Allah’ın izni ile çözeceğiz. Altı önder benzeri aradayız, şeş şef bir şeyleri söylüyoruz, altı lider Türkiye’nin sorunlarını çözeceğiz.” dedi.

Bazı programlara gelmek üzere Amasya’ya gelen Kılıçdaroğlu, kent girişinde partililer marifetiyle karşılandı.

Burada partililere seslenen Kılıçdaroğlu, Halas Savaşı döneminde Amasya’nın çokça önemli bir yeri bulunduğunu, bu nedenle Amasya’ya 30 Ağustos’ta gelmenin kendisi için bire bir imtiyaz olduğunu söyledi.

Türkiye’nin zaman haddinden fazla kamplaştığını, bu kamplaşmadan Türkiye’yi çıkartacaklarını anlatım fail, Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Türkiye Cumhuriyeti tüvana bir devlettir. Bugün süresince bulunduğu uzanım çokça parlak değildir amma biz babalarımızın, dedelerimizin bize bıraktığı bu ülkeyi büyüteceğiz. Bu ülkeyi güçlendireceğiz, bu ülkede bilcümle bu arada gelişigüzel yaşayacağız. Kim ne derse desin bu iyicene ülkeye demokrasiyi ilam etmek bizim boynumuzun borcudur. Bunu beraber yapacağız, alay malay yapacağız, bundan kimsenin şüphesi olmasın.”

Birliktelik çağrısı işleyen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Daha Çok bu ülkede ayrışmaya kayran namevcut, bu arada görünmek zorundayız. Kavgaya meydan bulunmayan, bu arada koyulmak zorundayız, gelişigüzel oluşmak zorundayız. Şayet biz bilcümle beraber birlikte olursak yenemeyeceğimiz tek okkalı yoktur. Türkiye fakirleşti, farkındayım, Türkiye ayrıştı, farkındayım. Türkiye küs ayrımsız noktaya sıyrılmak isteniyor, farkındayım. Türkiye’üstelik derin bire bir yokluk var bunun de farkındayım amma yakalamak yetmez. Siz dokunaklı verirseniz tamamını Allah’ın izni ile çözeceğiz. Altı önder aynı aradayız, altı şef benzeri şeyleri söylüyoruz, altı önder Türkiye’nin sorunlarını çözeceğiz. Genişlik nazik gücümüz üstelik sizlersiniz, sizlerden bunaltıcı alıyoruz, sizlerle yola çıktık, sizlerle bilcümle birlikte Türkiye’yi aydınlatacağız.”

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, konuşmasının arkası sıra özel benzeri otelde yapılacak Doyum Önderleri Toplantısı’na geçti.

Share: