CHP’li Torun, Kılıçdaroğlu’nun Mümkün Cumhurbaşkanı Adaylığına Karadenizli’nin Yorumunu Açıkladı: “Bir Zaman Endişeler Vardı, Ama Deminden Yükselerek…

Fen: TAMER ARDA ERŞİN- Kamera: EKSIKSIZLIK SEVİNDİRİCİ

CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Seyit Torun, CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun belkili Cumhurbaşkanı adaylığına Karadenizlilerin bakışını; “Kesinlikle, evvelce bazen endişeler, kaygılar vardı, ama o kaygılar imdi gitti. Rastgele geçen dolaşma terfian devam fail bire bir büzük var. İçinde bulunduğumuz sorunları çözebilecek biricik ismin Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu gittiğimiz bir nice yerde duyuyoruz” diye niteleyerek açıkladı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun Giresun ziyaretini ANKA Bilim Ajansı’na değerlendiren CHP Genel Başbuğ Yardımcısı ve Ordu Saylav Seyit Torun, Kılıçdaroğlu’nun yavaş yavaş Türkiye’yi gezdiğini söyleyerek, “İktidarımızda Türkiye’nin sorunlarını elbette çözebileceğimizi anlatıyor. İçinde bulunduğumuz olumsuzlukları elbet giderebileceğimizi anlatıyor. Vatandaşta birlikte karşılık buluyor. Temas yerde bandaj emniyetsiz boyutta. Herhangi Bir gittiği yerde mutlak vatandaşlarımızın ilgisi büyüyerek artıyor. Bu üstelik iktidara geleceğimizin bildirme oylumlu göstergesi” dedi.

Torun, yurttaşların çözüm istediğini kaydederek, Karadenizlilerin “geçmişten bu yana kandırıldığını” belirtti. Torun, sözlerine şöyle devam etti:

“Her seçimde Karadenizlinin, üreticilerimizin vaatlerle kandırıldığını, amme kaynaklarının Karadeniz Bölgesi’ne yetirince verilmediğinin bile burada vatandaşımız rapor ediyor. Tığ da bu sorunları çözmeye talibiz. Sayın Umumi Başkanımız dahi yegâne yegâne bunları anlatıyor. Bir fındık bölgesindeyiz. Fındığın yeryüzü kebir rekoltesinin olduğu yerdeyiz. Giresun, Kargaşa, Trabzon. Bu toprak en fazla fındık üreticisinin olduğu ve fındık rekoltesinin olduğu kesim. Tabiatıyla Düzce, Adapazarı o mıntıka da var amma üzülerek söylüyoruz. Rastgele sene bire bir ümit içerisinde üreticimiz. Değme sene benzeri umut içerisinde. Amma taban fiyat açıklandıktan sonradan üstelik görüntü kırıklığı bitmeme ediyor.

Cumhurbaşkanı geldi, ala ile vala ile Erdoğan açıkladı. 54 liralık dedi, sonradan giydirilmiş dedi, 52 liraya düştü. Şimdi üstelik serbest piyasada 43 teklik. Sıradan temas sene üreticinin cebin teri sömürülüyor. Maalesef bire bir ülke düşünün ayrımsız ecnebi firmaya teyit reşit durumda. Bizim bu fiyatı belirlememiz gerekirken, üreticinin alın terini bu iktidarın değerlendirmesi gerekirken, tıpkısı ecnebi firma değerlendiriyor. Bu de kıtipiyoz incitici. Halkın iktidarını kurduğumuzda inanıyoruz kim Ulus Masası ile birlikte iktidara geldiğimizde, üreticinin karşı terinin karşılığını vereceğiz ve o yabancı alıcılara sınırlı etmeyeceğiz. Üretecimiz üstelik cebin terinin karşılığını katiyen algı.”

Torun, Karadenizlilerin Kılıçdaroğlu’nun beklenir Reisicumhur adaylığına bittabi baktığını ise şöyle anlattı:

“Kesinlikle, bir zaman ara sıra endişeler, kaygılar vardı, amma o kaygılar imdi gitti. Seçme geçen ahit terfian bitmeme fail bire bir yiğitlik var. İçinde bulunduğumuz sorunları çözebilecek yegâne ismin Eksiksizlik Kılıçdaroğlu olduğunu gittiğimiz birçok yerde duyuyoruz. Evvelce ‘acaba’lar vardı, ‘Olabilir mi?’ diyerek bir kaygı vardı. Demin temas musahabe ettiğimde, rastgele defa geldiğimde desteğin anbean arttığını ve bu konuda Türkiye’nin sorunlarını çözebilecek tek ismin Eksiksizlik Kılıçdaroğlu olduğunu ifade ediyorlar.”Share: