Çin’de al ikaz

Merkezden yapılan açıklamada, erte Sincan Muhtar Bölgesi, İç Moğolistan Muhtar Bölgesi, Şaanşi, Hınan, Anhui, Ciangsu, Siçuan, Hubey, Hunan, Ciangşi, Cıciang, Fucien ve Guicou eyaletleri ile Şanghay ve Çongçing şehirlerinin bazı bölümlerinde sıcaklığın 35 dereceyi geçeceği belirtildi.

Şaanşi, Siçuan, Hubey, Hunan, Ciangşi, Anhui, Ciangsu ve Cıciang eyaletleri ile Şanghay ve Çongçing şehirlerinin kâh bölümlerinde ise 40 ila 42 dereceye vasıl, hatta 42 dereceyi aşan alev değerleri ölçülebileceği kaydedildi.

Yunak çekicilik dolayısıyla bu sene ilk kez al uyarma yayımlayan hava bilgisi yetkilileri, bölüt hamam saatlerde sarih çekicilik etkinliklerine katılmamalarını ve dışarıda çalışanlara sık mola vermelerini tavsiye mektubu etti. Antrparantez zindelik şebekelerinde ve trafolarda oluşabilecek taşkın angarya nedeniyle arızalara ve yangınlara alın tetik olunması uyarısında bulundu.

“Al” uyartı, Çin’in 4 aşamalı yunak gelgel uyartı sisteminde yeryüzü faziletkâr seviyeyi temaşa ediyor. Tembihler, yüksekten düşüğe “al”, “turuncu”, “solgun” ve “mavi” şeklinde sıralanıyor.

Uzmanlardan uyartı: Yunak çekicilik dalgasına dikkat!

 

Isıdam havada nasıl beslenmeliyiz?

 

Çin’de akarsu parkında tıkışıklık

 

Share: