Çin’de yunak çekicilik alarmı devam ediyor

Çin Ulusal Meteoroloji Merkezinden yapılan açıklamaya bakarak erte, Şaanşi, Hınan, Anhui, Ciangsu, Siçuan, Hubey, Hunan, Ciangşi, Cıciang, Fucien ve Guicou eyaletleri, Şanghay ve Çongçing şehirleri ile Sincan Köy Muhtarı Bölgesi ve İç Moğolistan Muhtar Bölgesi’nin bazen bölümlerinde yalaz. 35 dereceyi geçecek.

Şaanşi, Siçuan, Hubey, Hunan, Ciangşi, Anhui, Ciangsu ve Cıciang eyaletleri ile Şanghay ve Çongçing şehirlerinin gâh bölümlerinde ise 40 ila 42 dereceye ulaşan, başkaca 42 dereceyi aşan kıvılcım değerleri ölçülebileceğine belen edildi.

Isıdam hava nedeniyle esbak bu yılın “al uyarısını” yayımlayan hava bilgisi yetkilileri, domestik otoritelere yunak hava dalgasına cebin evgin genişlik önlemlerini almaları, hararet koruma tedbirlerine duyarlık göstermeleri ve kırılgan durumdaki nüfusun ihtiyaçlarını dikkate almaları uyarısında bulundu.

“Kırmızı” ihtar, Çin’in 4 kademeli sıcak hava uyartı sisteminde sunma erdemli seviyeyi desise ediyor. Tembihat, yüksekten düşüğe “al”, “turuncu”, “zerrin” ve “mavi” şeklinde sıralanıyor.

Uzmanlardan uyartı: Hamam çekicilik dalgasına dikkat!

Çin’de yunak gelgel uyarısı!

Sıcak havada zahir beslenmeliyiz?

Fransa’da dördüncü hamam gelgel dalgası geliyor

 

Share: