Çöp almak için geldiler, halaya eşlik ettiler… O anlar kamerada

Gübür dercetmek amacıyla geldiler, halaya haremlik ettiler… O anlar kamerada

İSTANBUL – İstanbul Sultangazi’da çöp almak üzere gittikleri sokağa er eğlencesi nedeniyle giremeyen günahsızlık işçileri durumu fırsata çevirip askere moral yöneltmek amacıyla halay çekti. O ağır ezgi anlar ise cep telefonu kamerasına yansıdı.

Sultangazi Cebeci Mahallesi’nde Erzincan’a gidecek olan Muhammed Cabar isimli zihayat amacıyla, arkadaşları kişi aralarında tıpkı eğlence düzenledi. Gençler, sokağı girişini trafiğe kapattı ve enstrüman eşliğinde halay çekerek eğlenmeye başladı. Bu sırada çöpleri almak amacıyla gelen Sultangazi Belediyesi’nde etkin 3 personel ise sokağa giremeyince, kamyonu durdurup gençlerin arasına katıldı. Bir süre halay çekerek ortamı şenlendiren ve er ile arkadaşlarına moral olan çalışanlar henüz sonra ise yine koşarak kaldıkları yerden işlerine devam etti.

Asker annesi Necla Cabar, “Akşam oğlumun asker eğlencesi vardı, askere uğurladık oğlumu, arkadaşları ise ona adamakıllı bir şaşırtı yaptılar. Araçları ile gelip müzikler açtılar, halaylar çektiler, eğlendiler, sokağı kapattılar. O sırada de belediyemizin çöp kamyonu geldi, sokağın merbut olduğunu görünce bile araçlarını bırakıp koşarak gelip onlarda halaya karışma oldular. Biz birlikte o tam balkondan izliyorduk ve bu durumu görünce haddinden fazla sevindik, kendilerine çokça teşekkür ediyoruz. Hep askerlere ve oğluma dahi Allah sağ salim gidip dönmeyi felek etsin” dedi.

Öte yandan çöp almak amacıyla gelen belediye çalışanlarının halay çektikleri anlar ise vatandaşlar eliyle cep telefonu kamerasına kaydedildi.

Share: