Çorum’da gizlice makaron sigara operasyonu

Çorum’da kaçak makaron sigara operasyonu

Operasyonda 508 bin 700 sayı makaron sigara ile 441 kilogram geriden geriye kötü ele geçirildi

ÇORUM – Çorum’da polis ekipleri vasıtasıyla planlı operasyonda, çok sayıda kaçak makaron sigara ile kıyılmış esrar ele geçirildi.

Edinilen bilgiye bakarak, Çorum Güven Müdürlüğüne merbut Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlarla Savaşım Bölüm Müdürlüğüne bağlı ekipler, İl merkezinde iki şahsın uğrun makaron sigara üreterek sattığı bilgisine ulaştılar. Planlı operasyonda ibret şahısların işyeri, antrepo ve araçlarında yapılan adli aramada çeşitli markalarda 508 bin 700 adet gizlice makaron sigara, 441 kilo gizliden gizliye muhasara sigaralık kıyılmış duman, 4 adet değişik bellik ve ebatlarda otomatik sigara çeviri makinesi, Bin 500 nüsha intişar ve tekrar kullanıma hazır TAPDK bandrolü, 2 skor değişik marka ve ebatlarda sigara basımında beğenilen gelgel kompresörü, 1 sayı üstünde işaret ve ibare bulunmayan ruhsatsız tüfek ile 2 sayı üzerinde işaret ve ibare namevcut blöf tabanca ele geçirildiler.

Kaçak makaron sigaralar ile kıyılmış esrar, sigara sarma makinesine ile silahlara ahali koyan polis güçleri ekipleri, ibret nefer için 5607 sayılı yasa maddesinden adli prosedür başlatılırken, 1 kişi ise gözaltına makbuz.

Share: