Çorum’da kıya zanlısı ile babasının yargılanmasına başlandı

Sungurlu’da Mustafa İçöz’ü silahla yara ederek öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan maznun ile babasının müebbet cezaevi cezası istemiyle yargılanmasına başlandı.

Sungurlu 1. Alçak Ukubet Mahkemesi’ndeki duruşmaya mevkuf maznun Ahmet Özkarslı, tutuksuz yargılanan babası Mehmet Özkarslı ile öldürülmüş Mustafa İçöz’ün yakınları ve canip avukatları katıldı.

Hakkındaki iddialar hatırlatılarak savunması alınan sanıklar, iddiaları reddetti.

Maktul Mustafa İçöz’ün ailesinin avukatı ise sanıkların sunma ağır sıklet şekilde cezalandırılmasını arzu etti.

Mahkeme heyeti, maznun Ahmet Özkarslı’nın tutukluluk halinin devamına, babası Mehmet Özkarslı’nın tutuksuz yargılanmasının devamına, dinlenilmeyen tanıkların ayrımsız sonraki celse mahkemede amade edilmesine ve eksikliklerin giderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Çorum’un Sungurlu ilçesinde Ahmet Özkarslı (24), babası Mehmet Özkarslı ile savaş ettiği gerekçesiyle 18 Ekim’de Mustafa İçöz’ü (20) ruhsatsız silahıyla elem ederek yaralamıştı. Hastaneye kaldırılan İçöz, müdahaleye karşın kurtarılamamıştı.

Olayın arkası sıra bitirmiş ekiplerince köydeki evlerinde gözaltına alınan Ahmet Özkarslı ile babası Mehmet Özkarslı çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklanmıştı. Şüphelilerden Mehmet Özkarslı henüz sonra serbest bırakılmıştı.

Share: