Cumhur Reisi Erdoğan, DÜRÜST Öğür İstanbul Genişletilmiş İl Istişare Meclisi Toplantısı’nda konuştu: (3)

Cumhur Reisi ve AK Parti Umumi Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Tabiatıyla gelişigüzel gönülde bir arslan yatar. Kılıçdaroğlu’nun gönlündeki aslan, kendini ilgilendirir. Topladığı 6’lı masanın etrafında oturanların temas birinin ayrı ajandaya mukayyet hesapları kendilerini ilgilendirir. Bu masanın altındaki PKK güdümündeki 7. ortağın hesabı kendini ilgilendirir. Masanın gerisinde ellerini ovuşturarak bekleyen 8. kuma FETÖ’nün hesabı kendilerini ilgilendirir.” dedi.

Erdoğan, Körfez Kongre Merkezi’nde planlı DOĞRU Öğür İstanbul Genişletilmiş İl Konuşma Meclisi Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, hadsiz ve hudutsuz bire bir şekilde koca Yaradan’a, Hazreti Peygamber’e, manevi ve milli kırmızı çizgilere atak eden herkesin ayağını balya alması gerektiğini söyledi.

Aksi takdirde bunların hiçbirini milletin de tarihin üstelik affetmeyeceğini, şayet konunun hukuki ayrımsız yönü varsa yargının da affetmeyeceğini belirten Erdoğan, hasbi ve muhik ayrımsız şekilde milleti bilcümle fertleriyle kucaklayarak, Türkiye’yi büyütme, güçlendirme ve zenginleştirme mücadelelerini sürdüreceklerini ifade etti.

Şu anda adam başı milli gelirin 9 bin 500 dolara dayandığına belen eden Erdoğan, “Hani hangi oldu? Hangi diyorlardı? Şu anda ölçü bu. Elan bile ongun olacak. Aynı 20 yılda olduğu kadar 2023 seçimlerine kadar dahi önümüze getirilecek değme oyunu boşa çıkarmaya, rastgele tuzağı bozmaya, her senaryoyu yırtıp atmaya kararlıyız. Türkiye’nin ihtiyacı budur. Milletimizin ihtiyacı budur. Bölgemizin ihtiyacı budur. Dünyanın ihtiyacı budur. DOĞRU Parti kadroları adına, aha hakeza dirimlik aynı misyonu üstlendiğimizin bilinciyle akım etmeli, herhangi bir adımımızı buna bakarak atmalı, gelişigüzel sözümüzü buna bakarak söylemeli, gelişigüzel faaliyetimizi buna göre yürütmeliyiz. Anne kademesiyle, karı kollarıyla, bilgisizlik kollarıyla, mahalle ve kasa temsilcileriyle gecemizi gündüzümüze katarak gitmek amacıyla bundan henüz şanlı ne etken benzer?” diyerek konuştu.

Asıl kademeye, “Seçim gününe büyüklüğünde kazanmadık arzu bırakmayarak, sandıkta rekor kıracak aynı bulgu elde etmeye hazır mıyız?” sorusunu götüren Erdoğan, “Hazırız.” yanıtı üstüne, “Bu ses bana bir iki geldi.” diyerek soruyu tekrarladı. Ana kademenin daha faziletli sesle “Hazırız” yanıtı sonrası Erdoğan, “Evire Çevire” cevabını verdi.

Erdoğan, avrat kollarına dahi seslenerek, “Hanımlar maşallah asıl kademeyi solladı. Seçim gününe büyüklüğünde girmedik familya, dokunmadık istek, almadık destek bırakmamaya amade mıyız?” sorusunu sordu. “Hazırız” yanıtını düz Erdoğan, “Maşallah barekallah” diye niteleyerek eşit verdi.

Gençlere dahi seslenme fail Erdoğan, “Gençler. ‘Yürü, bibi hangi diyerek oyunda oynaştasın? Fatih’in İstanbul’u fethettiği yaştasın.’ Seçim gününe büyüklüğünde haddinden fazla çalışarak DOĞRU Tümen bayrağını, İstanbul burçlarının yer zirvesine, Ulubatlı üzere dikmeye amade mıyız?” dedi. Gençlerden “Hazırız” yanıtını duyan Erdoğan, “Maşallah barekallah. Rabb’im hepinizi korusun, esirgesin, gayretinizi artırsın, yüreğinizi ferahlatsın, sevginizi güçlendirsin, coşkunuzu sürekli eylesin. Şayet bilgisizlik girmek istiyorsanız buyurun burada aha. Birileri çıkıyor, diyor kim, ‘DÜRÜST Öğür’deki toyluk nerede?’ İşte burada.” ifadelerini kullandı.

“Hiçbir antlaşma milleti seçimden seçime hatırlayan bire bir grup olmadık”

Cumhur Reisi Erdoğan, tek devir milleti seçimden seçime hatırlayan tıpkısı grup olmadıklarının altını çizerek, şöyle konuştu:

“Bizim üzere intihap çalışması, ayrımsız eski intihap gününün devrisi sabahı başlar. Biliyorsunuz bakir dalavere sistemimizle gelişigüzel umumi intihabat cumhurbaşkanlığı ve mebusluk kendisine iki ayaklı ağıl geldi. Halk İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının şahsım olduğunu, aylar öncesinden Halk İttifakı yerine milletimizle paylaştık. Buna eşit, farklı ittifaklar ve partiler henüz seçkin reisicumhur adayı boğumlanma edemediler. Yaşanan kavganın gürültüsü, girilen hesapların tozu dumanı, yapılan pazarlıkların kiri pası rastgele yerden hissediliyor, görülüyor. Milletin karşısına çıkartacak aday üzere bile çok hile, epey numara kargaşalık, bunca kolpa işine girdiler. Allah koruma görevlisi bunların yönetime gelmeleri halinde ülkeyi elbette tıpkı felakete sürükleyebileceklerini buyurmak de istemiyoruz. Hadi reisicumhur adaylarını bire bir kenara bıraktık. Ülkenin ve milletin geleceğine dair herhangi bir uyanıklık, rastgele izlence, değme projeleri bile bulunmayan.”

Kendilerinin, 2023 hedefleri, 2053 vizyonu, nazik ve canlı Türkiye’nin inşası dediklerini, bunların temas birinin altını nice programlarla, birçok projelerle doldurduklarını belirten Erdoğan, “Halbuki elimizde asırlık işaret ve hizmetlerden oluşan 20 yıllık müktesebatımız var. ‘Dört dönüm bahçe canip gel yat Osman’ deyip bu iz ve bakım mirasının ekmeğini yemekle yetinme edebilirdik. Ama böyle ayrımsız tembellik, hakeza bire bir dalgı, hakeza bire bir uyku bize yakışmaz. Bunun için ülkemize yayın ve bakım kazandırma mücadelemizi yavaşlatmak bire bir yana, daha da hızlandırıyoruz.” dedi.

“YANLIŞSIZ Parti’yi zihayat kılan vasıflarına cemaat çıktığımız müddetçe karşımızda kimin olduğu çok heybetli değil”

“Bittabi değme gönülde bire bir aslan yatar. Kılıçdaroğlu’nun gönlündeki aslan, kendini ilgilendirir.” diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

“Topladığı 6’lı masanın etrafında oturanların temas birinin ayrı ajandaya mukayyet hesapları kendilerini ilgilendirir. Bu masanın altındaki PKK güdümündeki 7. ortağın hesabı kendini ilgilendirir. Masanın gerisinde ellerini ovuşturarak bekleyen 8. kuma FETÖ’nün hesabı kendilerini ilgilendirir. Masa projesinin, ki olduklarını oldukça herkesin aritmetik edeceği hassaten aşikâre itiraf ettikleri için adresleri birlikte anlaşılan olan anne sahiplerinin hesapları birlikte kendilerini ilgilendiriyor. Tığ bunların hepsini strateji ediyoruz amma hiçbirini kermen almıyoruz.”

YANLIŞSIZ Tümen’nin, milletin kurduğu, iktidara getirdiği, verdiği destekle birçok badireleri atlatmasını sağladığı, çok işaret ve hizmeti üretmesine fırsat verdiği tıpkı öğür olduğunu söyleyen Erdoğan, “DÜRÜST Fırka’yi dinç kılan bu vasıflarına cemaat çıktığımız müddetçe karşımızda kimin olduğu, önümüze ne engelin konduğu çokça makro değildir.” dedi.

“Kazanacaksak kendi gayretimizle kazanacağız”

Cumhur Reisi Erdoğan, 2023 yılında seçimi kazanmakta azimli olduklarını vurgulayarak, “Kazanacaksak kimseden imdat ummadan, kimseden kayra beklemeden, zat gayretimizle kazanacağız. Şuna inanacağız: ‘Hep tuzakların üstünde ayrımsız aldangıç vardır, o da Rabb’imizin tuzağıdır.’ Biz buna inandık ve bununla yola devam ediyoruz. Sandıktan gine bir numara öğür namına çıkacaksak bunu milletimizle olan muhabbetimizi daha birlikte güçlendirerek gerçekleştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

YANLIŞSIZ Öğür İstanbul İl Başkanlığı vasıtasıyla planlı “Karşı Karşıya 100 Zaman” projesini, bu minvalde atılan çok nadir benzeri aşama yerine gördüğünü vurgulayan Reisicumhur Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sizlerden vitesi az buçuk daha yükseltmenizi, seçme gününüzü, seçkin anınızı 2023’e odaklı bir şekilde, en iyicene şekilde değerlendirmenizi istiyorum. İstanbul’bile toplamda 98 mebus vardı. SELIM Tümen olarak tığ bunun 43’ünü aldık. CHP 28’ini aldı. İP 8’ini aldı. MHP 7’sini aldı. HDP 12’sini aldı. Şimdi bize bu misil yetmez. Allah’ın izniyle sandıkları anca tıpkısı patlatalım, öyle benzeri patlatalım ki inşallah İstanbul’bile yarıdan fazlasını biz almakta azimli mıyız? İnşallah bu grup bunu başarmaya muktedirdir. Rabb’im yolumuzu, bahtımızı açıkça etsin diyorum.”

Salonda bulunanlardan ayağa kalkmalarını talip Erdoğan, “Bilcümle Türkiye’yi ayağa kaldıralım. Bir Tane millet, tek öncü, bir tane yurt, tek şevket. Bire Bir olacağız, kart olacağız, faal olacağız, ahi olacağız, bilcümle alay malay Türkiye olacağız.” diyerek konuştu.

Yarın TEKNOFEST üzere Samsun’üstelik olacağını, Samsun Teşkilatı’nın çokça etkili ve enerjik olduğunu ifade eden Erdoğan, seçme bölüm TEKNOFEST’e 100-150 bin insanın geldiğini söyledi.

Notlar

DOĞRU Fırka İstanbul Genişletilmiş İl Enformasyon Meclisi Toplantısı’na, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, DOĞRU Tümen Umumi Başkanvekili Numan Kurtulmuş, DÜRÜST Fırka Genel Komutan Yardımcısı Erkan Kandemir, AK Tümen İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, milletvekilleri ve uray başkanları ile partililer katıldı.

Toplantı öncesinde Cumhurbaşkanı ve DÜRÜST Fırka Genel Başkanı Erdoğan üzere hususi olarak hazırlanan gücük film gösterildi.

Toplantının gerçekleştirildiği salona, Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve Reisicumhur Erdoğan posterleri ile Türk bayraklarının beraberinde “DÜRÜST Güre Daima Hazır, 2023 Zaferi Yürüyor”, “Türkiye Barışa Köprüdür, Acun 5’ten Büyüktür”, “AK Taze İstanbul Sokaklarda Senle Büyüdü, Yağmurda Yürüdü, Sevdanın Gördü Genişlik Kralını Birlikte” yazılı pankartlar asıldı.

AK Tümen İl Başkanı Kabaktepe, konuşmasının ardından Cumhur Reisi Erdoğan’a, 2023’te yapılacak seçimin ertesi gününe ithafen hazırlanan gazete sayfasını arz etti.

(Bitti)Share: