Cumhur Reisi Erdoğan’dan Alevi vatandaşlarımız amacıyla yetişkin sözler: Ekin ve Cemevi Başkanlığı kurulacak

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan Cemevleri Ana Atma ve Dolgun Açılış Töreni’nde koca açıklamalarda bulundu.

“CEMEVLERİNİN BİR AN GEÇMIŞ AÇILMASINI DİLİYORUM”

Konuşmasına önümüzdeki günlerde açılacak 4 cemevine değinerek başlayan Erdoğan, “Karakoçan, Altındağ, Erzincan ve Kemah’ta hizmete açacağımız dört cemevini kullanacak vatandaşlara ömre bedel olmasını diliyorum. Temeli açılacak cemevlerinin üstelik benzeri zaman önce hizmete açılmasını diliyorum. Çok sırdır dergahımızdan gelip güzeşte konan göçen herkesten Allah razı olsun diyor, seçme birine yağmur diliyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:“Bu mekanlar amor ocağıdır, terbiye ocağıdır. Buralar Hz. Peygamber ve ehlibeytine intihal olanların durağıdır. Medeniyetimize ömre bedel insanlar burada yetiştirilir. Asırlardır Rum topraklarını yoğuran Yunus Emre üzere istek sultanları hizmetleriyle millet olma şuurumuzu güçlendirmişlerdir. Canan Peygamberimizin ‘Birlikte yağmur, ayrılıkta ezinç vardır’ düsturuna sıkı sıkıya sarılarak ölümsüz olanın peşinde koştuğumuz sürece bu medeniyet bilcümle güçlenecektir.”

“SEÇME BİR YATIRIMLA 2023 TÜRKİYE’SİNE HAZIRLADIK”

“Tevhidi aynı, kitabı bir kıblesi tıpkısı Peygamberi tıpkısı insanlar için bundan eksantrik yârenlik ve bundan apayrı amor yolu yoktur. Milletimizin asırlardır varlığını ve birliğini korumasını sağlayan bu yârenlik ışığı bugün bile önümüzü aydınlatmaktadır. Birliğimizi bozmak amacıyla dışarıda çalışan bir nice sözleşme olmuştur. Ama bu muhabbeti söndürmeye kimsenin gücü yetmemiştir. Ülkemize geçtiğimiz 20 yılda kazandırdığımız iz ve hizmetlerimiz vardır. Eğitimden sağlığa güvenlikten adalete, ulaşımdan enerjiye kazandırdığımız beherglas yatırımla ülkemizi yavaş yavaş 2023 Türkiye’sine hazırladık.”

“1585 CEMEVİ ZİYARET EDİLEREK MESAIL DİNLENDİ”

“Zaman üstelik bakir bir atılımın hazırlığı içerisindeyiz. Ülkemizi, Türkiye’nin Yüzyılı’na hazırlarken, milletimizin kardeşliğini güçlendirecek özel adımlara önem veriyoruz. Bugüne kadar çözümünü umu ettiğimiz seviyede sağlayamadığımız seçme öz amacıyla ağır çabalama gösteriyoruz. Kültür ve İçişleri Bakanlığımız vasıtasıyla yürütülen çalışmalar kapsamında 1585 cemevi mülakat edilerek mesail dinlendi. Detaylı çalışmalar yürütüldü.”

“KÜLTÜR VE CEMEVİ BAŞKANLIĞI KURULACAK”

“Ekin ve Turizm Bakanlığı bünyesinde kurulacak Ekin ve Cemevi Başkanlığı, cümle cemevlerinin yönetimini yürütecek. Cemevlerinin tavzih, içme ve kullanma suyu yapım tamirat ve hizmet giderlerinin karşılanması üzere eksiksiz sorunlar çözgün olacak”

Share: