Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Öğür Kadın Kolları Kuruluşundan Bugüne MYK ve İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu: (2)

Cumhur Reisi ve AK Öğür Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ” (Türkiye Familya Bindi Programı) Yaklaşık 2,5 milyon haneye ulaşacak programla 1 sene boyunca çocukların ihtiyaçlarından, cümbüş faturalarına büyüklüğünde serbest ayrımsız yelpazede insanlarımıza bindi olmayı hedefliyoruz.” dedi.

Altındağ Kültür Sarayı’nda planlı AK Parti Avrat Kolları Kuruluşundan Bugüne MYK ve İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Erdoğan, güzeşte 20 yılda Türkiye’yi yüzyıllık im ve hizmetlerle donatırken gözlerinin bilcümle gelecekteki henüz nazik hedeflerde olduğunu söyledi.

Bundan 11 yıl ilk Cumhuriyet tarihinin genişlik iddialı Kalkınma Programı’nı milletle paylaştıklarını ifade eden Erdoğan, “Daha Çok 2023’e benzeri hamle mesafede olduğumuz şu dönemde kullanılmamış hedefimizi 2053 vizyonu çerçevesinde şekillendiriyoruz. Zira biz, bu milletin dertleriyle dertleniyor, hayalleriyle kendimize beyin çiziyoruz.” diye konuştu.

Erdoğan, şu anda ekranları başında izleyenlere Başkent’ten seslendiğini belirterek, “Eren milletim, lafta değil icraatta dertliyiz. Bizim derdimiz var, öyle lafla değil, laf ola beri gele değil, derdimiz var. Bilcümle söylüyoruz Akif’in ifadesiyle ‘Kenar-ı Dicle’üstelik tıpkısı aldanmaz kapsa koyunu, dirimlik bile adl-i ilahi Ömer’den sorar onu.’ Biz bu yolda hakeza yürüdük, böyle yürüyoruz, böyle yürüyeceğiz.” ifadesini kullandı.

Yunus Emre’nin ” Herhangi Bir nereye bakarsan öz yüzündür. Kimde ne görürsen zat özündür” sözlerini dile getiren Erdoğan, “Biz, milletimize bakıyoruz ve onun hayallerini hayata geçirmenin mücadelesini veriyoruz. Eğitimden sağlığa, güvenlikten adalete, ulaşımdan enerjiye, sanayiden tarıma, spordan içtimai desteklere kadar yaptığımız her işi bu anlayışla yürütüyoruz.” dedi.

Türkiye Ocak Destek Programı

Erdoğan, erte Ankara’nın 2’nci kent hastanesinin açılışını yapacaklarını anımsatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bahis ola beri gele değil, Ankara’ya 2. şehir hastanesi, tıpı tıpına birinci site hastanesi büyüklüğünde şişman dev aynı sayrılarevi. Rastgele yönüyle çağcıl ve inşallah inanıyorum ki bu saatten sonraları Ankara’nın sağlıkta sorunu kalmayacaktır. Yarın saat 14.00’te açılışı yapacağız, rahatsız kabulleri dahi başladı.”

Güzeşte haftalarda müjdesini verdikleri 500 bin içtimai konut, 250 bin konut arsası ve 50 bin gelişim yeri projesinin budun vasıtasıyla kuşkusuz kıvançla karşılandığını hep bu arada gördüklerini vurgulayan Erdoğan, “Saftirik Kabine Toplantımızın arkası sıra açıkladığımız bakir sosyal müzaheret programlarını de gine bu yaklaşımla milletimize sunduk. Toplumsal desteklerde ölçümüzü yoksulluk olmaktan çıkartarak, ihtiyaç ve türe kâmilen bire bir anlayışla ülkemizin imkanlarını beher insanımızla paylaşacak kuşatıcı bir dizge kurduk. Bu sistemin yer somut uygulamalarından biri de Türkiye Aile Destek Programı’dır.” diyerek konuştu.

Bu programın bütçesini 25 milyar liralık ilave ederek 40 bilyon liraya çıkardıklarını hatırlatan Erdoğan, “Kısaca 2,5 milyon haneye ulaşacak programla 1 sene süresince çocukların ihtiyaçlarından, faaliyet faturalarına kadar açık bire bir yelpazede insanlarımıza destek olmayı hedefliyoruz.” ifadesine vadi verdi.

Erdoğan, Türkiye’deki seçme 10 haneden birini kapsayacak “Türkiye Ocak Destek Programı”nın, içtimai celal ilkesinin şimdilik en üst aşaması olduğunu söyledi. Erdoğan, “Sosyal devletiz, içtimai devletin de gereğini işte bu adımla hayata geçiriyoruz.” şeklinde konuştu.

“YANLIŞSIZ Fırka ile gençleri ayrıştırmaya çalışanların oyunlarını bozacağımıza inanıyorum”

Katılımcılardan, bu cins hükümet çalışmalarını, vatandaşlara, alelhusus birlikte kadınlara genişlik gani şekilde anlatmalarını isteyen Erdoğan, şunları kaydetti:

“Bunu siz başaracaksınız. Unutmayın bilcümle söylerim, ‘Kale dâhilen fethedilir.’ Bu kaleyi de fethedecek olanlar sizlersiniz. Sizler, bizim öncü kuvvetlerimizsiniz, sizler bizim akıncılarımızsınız. Bu şekilde hem adalet sahiplerinin intifa düzeyini artırarak hem üstelik muhalefetin yalanlarını ve iftiralarını boşa çıkartarak, YANLIŞSIZ Fırka’nin milletimizin gönlündeki yerini güçlendirmeliyiz.

Geçtiğimiz hafta sonu Sakarya’üstelik 2023 seçimlerinde ilk kez oy kullanacak 6 milyon gencimizi kucaklamaya yönelik bire bir kampanyanın evvel toplantısını gerçekleştirdik. Kızı ve erkeğiyle gençlerimizin coşkusunu, dolma dalavere umum Türkiye’ye yayarak, AK Fırka ile gençleri ayrıştırmaya çalışanların oyunlarını bozacağımıza inanıyorum.”

“Biz çokça çalışalım ki emekliler kervanı kez alsın”

Global soylu erki krizin Türkiye’ye olan etkileri cihetiyle yük canlı gelişigüzel kesimi rahatlatacak adımları attıklarını ve atmayı de sürdüreceklerini tamlayan Erdoğan, “Minimal ücretten vazifeli ve tekaüt maaşına büyüklüğünde tamam kesimlerin gelirlerini sene başında yavaş şekilde esasen yükselterek, enflasyonun yol açtığı bolluk kaybını hamle girişim gidermekte kararlıyız.” dedi.

Erdoğan, sözlerine şöyle bitmeme etti:

“Kendileri bu büyüklük ve millet üzere tuğla üstüne tuğla koymadığı, her meselede hal teklifi getirmediği, geleceğe çevrik seçme izlence sunmadığı halde ellerini ovuşturarak kuvvet bekleyenleri inşallah 2023’te benzeri defa henüz milletçe hüsrana uğratacağız. Emin olun 2023’te tığ ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz ama mugayeret cephesinde epeyce tıpkısı kişioğlu zorunlu emekliliğe ayrılacak.

Bildiğiniz kabil 20 yıl içerisinde çok emekliliğe ayrılanlar oldu. Demin devamı geliyor, onlar birlikte emekliye ayrılacaklar ama biz haddinden fazla çalışacağız. Biz haddinden fazla çalışalım kim emekliler kervanı sefer alsın. Bu kifayetsiz muhterisleri ilk özlük partileri tasfiye edecek, ardından da milletimiz hepsini politika arşivinin tozlu raflarına kaldıracak. Kâfi kim tığ önceki kendi birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sımsıkı ehil çıkalım. Bununla bu arada, milletimizle aramızdaki heves bağını pekiştirmek için muttasıl çalışalım. Telefonları boşlama etmeyin, onlarla bu arada çalışalım.”

“Yanımıza yaklaşacak kimseyi göremiyoruz”

Erdoğan, ürün ve hizmet siyasetinde kendileriyle yarışacak kimsenin olmadığı değerlendirmesinde bulunarak, şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemizin gücünü ve itibarını dünyada başarıyla olta etme üstüne üstelik yanımıza yaklaşacak kimseyi göremiyoruz. Geriye elden harıldamak, ifham etmek, nakletmek AK Parti ve Cumhur İttifakı’nı sandıktan zaferle ihata etmek kalıyor. Bugüne kadar 15 seçimde bunu başarmış aynı tümen adına, 2023’te çok henüz balaban zaferlere imza atmamızın önünde tek engel yoktur. Siz, kadınlarımızın sandığa gitmelerini ve bize oy vermelerini sağlayın. Tığ birlikte geleceğimizin teminatı gençlerimize bırakacağımız yer iri hazne olan 2053 vizyonumuzu en zihayat şekilde inşa edelim.”

“Altındağ Hars Merkezi’nden anca ayrımsız curcunalı verin ki Ankara’nın de Türkiye’nin de dört bir yanından duymayan kalmasın. AK kadınlar, 2023’te Cumhurbaşkanı seçimini rekor oyla tamamlıyor muyuz? DÜRÜST kadınlar, 2023’te Cumhur İttifakı’nı Meclis’te celi mesafe bir numara yapıyor muyuz? DÜRÜST kadınlar, evlatlarımıza emanet edeceğimiz 2053 vizyonuna sıkı sıkıya ehil çıkıyor muyuz? DÜRÜST kadınlar, ülkemizi ve milletimizi yeniden kaosa sürüklemek isteyenlere derslerini sandıkta veriyor muyuz? AK kadınlar, bu mutlu mücadeleyi bütün alay malay zafere ulaştırıyor muyuz?” diyen Erdoğan’a DOĞRU Partili kadınlar “Evet” diyerek karşılık verdi.

(Bitti)

Share: