Cumhuriyet karşıtı sözleriyle aksülamel toplayan DOĞRU Partili Mahir Ünal’dan 29 Ilk Teşrin paylaşımı

Kahramanmaraş 8. Arsıulusal Mektup ve Ekin Fuarı’nda düzenlenen konferansa dil cambazı olarak katılan DOĞRU Öğür Grup Başkanvekili Mahirane Ünal, cumhuriyeti ve cumhuriyet altını değerlerini erek alan sözleriyle balaban aksülamel çekmişti.

KENDİ PARTİSİ DE SAHİP ÇIKMADI

Kendi partisi marifetiyle bile eleştirilen Mahir Ünal’ın bu paylaşımı sonrası 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir paylaşım yapıp yapmayacağı zaaf konusu olmuştu.

“CUMHURİYET BAYRAMIMIZ” İFADESİNİ KULLANDI

Sosyal iletişim araçları hesabından “Türkiye yüzyılı” vurgulu tıpkısı paylaşım eden Ünal, “Türkiye Yüzyılı şafağında, ilelebet zevalsiz kalacak olan Cumhuriyetimiz 99 yaşında. Cumhuriyet Bayramımızı kutluyor, özellikle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve zırh arkadaşları kalkmak için tüm kahramanlarımızı rahmetle, minnetle ihtifal ediyorum” ifadelerine meydan verdi.

İşte Mahirane Ünal’ın o paylaşımı;

BAHÇELİ TEPKİ GÖSTERDİ

Gündeme bomba kabilinden düşen bu sözler sonrası Uz Ünal, tepkilerin odağına oturmuştu. MHP lideri Bahçeli, beşer vermeden yaptığı açıklamada, “Cumhuriyet Altını’in Türk kültürüne, Türk diline, düşünme setlerimize beis verdiğini tez edenler mutsuz, tarifsiz ve tıraşçı bire bir yanlışın pençesindedir. Ön yargıların hükmüyle, ideolojik katılıklarla Cumhuriyet Altını’in anlaşılması ve anlatılması olanaklı değildir” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU: BU RESMEN ÖZGÜVEN EKSİKLİĞİDİR

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu bile partisinin kol toplantısındaki konuşmada “AK Öğür’da Ekip Başbuğ Vekilliği işleyen biri olan Dirayetli Ünal kalkıyor, tıpkısı açıklama yapıyor. Çağ bilmiyorlar, hurafeler ile ruz öğrenilmez arkadaşlar. Gerçeklerle öğrenilir.” dedi.

KENDİ PARTİSİNDEN DE TEPKİ GELDİ

Usta Ünal’a öz partisi olan DÜRÜST Öğür’den de ayrımsız aksülamel geldi. YANLIŞSIZ Parti Sözcüsü Ömer Çelik, içtimai iletişim araçları hesabından yaptığı paylaşımda “Cumhuriyetimiz ve demokrasimiz milletimizin iri tarihi içindeki yer nazik kazanımlarımızdandır. Türkiye Cumhuriyeti sürgit kalıcı kalacaktır. Cumhurbaşkanımızın sık sık vurguladığı üzere, Cumhuriyetimizin kazanımlarını yüklenmek ve henüz doğacak ufuklara vurmak amacıyla çalışmaya bitmeme edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Share: